gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Elektronika

Jak skopiować kontakty z telefonu na telefon?

Zmiana telefonu, czy to z powodu wyboru nowszego modelu, czy też z powodu usterki dotychczas używanego sprzętu i konieczności zastąpienia go innym, choćby tylko na czas naprawy, wiąże się zawsze z szeregiem dodatkowych czynności, które należy wykonać, by móc wygodnie korzystać z nowego urządzenia. Jedną z takich czynności jest konieczność przeniesienia najbardziej istotnych danych.

Jakie dane należy przenieść do nowego telefonu?

Bezproblemowe korzystanie z nowego telefonu to przede wszystkim posiadanie wszelkich niezbędnych danych, wykorzystywanych na co dzień. Należy do nich historia korespondencji, archiwum zdjęć i filmów wideo, ale przede wszystkim lista kontaktów. Jest to często zbiór podstawowych informacji, bez którego korzystanie z telefonu na co dzień staje się bardzo utrudnione. Zgromadzone często przez lata dane kontaktowe to dla wielu osób narzędzie pracy, źródło kontaktów zawodowych czy towarzyskich.

Jak przenieść kontakty do nowego telefonu?

Wiele lat temu, gdy technologie i narzędzia związane z branżą telefonów komórkowych nie były tak rozwinięte jak dziś, jedynym sposobem na kopiowanie kontaktów z telefonu na telefon było ich ręczne przepisywanie. Ta żmudna praca często zajmowała dużo czasu, wiązała się też z dużym ryzykiem pomyłek w numerach telefonów, czy utraty kontaktów pominiętych w wyniku przeoczenia. Dziś, gdy do wyboru mamy łatwo dostępne i w większości bezpłatne aplikacje, przenoszenie danych staje się łatwe i szybkie. Sposób transferu zależy od rodzaju oprogramowania zainstalowanego w telefonie, a wynika to również często z tego, kto jest producentem wybranego modelu telefonu. Popularne amerykańskie telefony, dzięki rozwiniętej technologii przechowywania danych w chmurze, umożliwiają niemal automatyczne przenoszenie wszelkich danych ze starego urządzenia do nowego sprzętu. Dzięki temu z łatwością można skopiować nie tylko kontakty, ale również wszelkie inne pliki czy aplikacje, zainstalowane w używanym dotychczas telefonie. W przypadku innych producentów, można skorzystać z wygodnych aplikacji do przenoszenia danych, które najpierw pobierają wskazane przez użytkownika zbiory, by następnie przesłać je do określonego urządzenia, połączonego ze starym modelem za pomocą sieci WiFi lub technologii bluetooth. Niezależnie od wybranego modelu telefonu, kopiowanie kontaktów nie wiąże się już z koniecznością ręcznego przepisywania długich list numerów telefonów. Z pomocą technologii można zrobić to łatwo, szybko i wygodnie.