gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Elektronika

Laptopy biznesowe używane – czy warto się nimi zainteresować?

Profesjonalny sprzęt komputerowy to jeden z fundamentów prowadzenia współczesnego biznesu, a żadna firma nie poradzi sobie bez laptopa, gdyż współczesne czasy narzucają konieczność bycia mobilnym i posiadanie możliwości pracy w każdych warunkach. Niestety, dobry nowy sprzęt sporo kosztuje, dlatego też wiele firm stawia na laptopy biznesowe używane.

Laptopy biznesowe używane – dlaczego bywają lepszym rozwiązaniem niż nowe?

Używane laptopy cieszą się sporą popularnością, gdyż są o wiele tańsze od sprzętu nowego, nie ustępując mu często możliwościami i mocą obliczeniową. Dzieje się tak dlatego, że w dziedzinie urządzeń mobilnych doszło do pewnego rodzaju stagnacji, gdzie kolejne generacje urządzeń niewiele się od siebie różnią. Różnice to często po prostu większa energooszczędność lub rozwiązania programowe, w które można zainwestować samemu.

Nowe laptopy mają też zazwyczaj więcej pamięci operacyjnej, jednak wybierając używanego laptopa któregoś z producentów, który tworzy laptopy łatwe do rozbudowy, można niskim kosztem dodać do niego więcej pamięci RAM, a nawet wymienić procesor, czy zamontować szybszy dysk SSD.

W wielu przypadkach lepiej jest kupić laptopy biznesowe używane niż laptopy najnowszej generacji niższej klasy niż rozważany używany laptop, gdyż w cenie o wiele niższej dostanie się maszynę z o wiele mocniejszym procesorem.

Laptopy biznesowe używane a gwarancja

Wielu przedsiębiorców boi się jednak zakupu używanych laptopów, gdyż obawiają się oni tego, że sprzęt nie jest nowy i że mogą być problemy ze zrealizowaniem gwarancji.

W przypadku kupna laptopa w dobrym sklepie ze sprzętem poleasingowym dostaje się jednak gwarancję sprzedawcy na dany laptop, którą często można jeszcze rozszerzyć. Dodatkowo każdy używany laptop przed udostępnieniem do sprzedaży przechodzi rygorystyczne testy, w których zakres wchodzi dokładna analiza działania sprzętu, przeprowadzona specjalistycznym oprogramowaniem raportującym.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że często w takich sklepach można kupić sprzęt całkiem świeży, gdyż wiele form wymienia laptopy dość często. Nie jest więc trudne kupić w sklepie z laptopami biznesowymi używanymi urządzenia wyprodukowane 2-3 lata temu, a typowe laptopy biznesowe projektowane są tak, by służyły właścicielowi znacznie dłużej niż ten okres.

Wybierając więc dość świeży sprzęt, objęty do tego gwarancją sprzedawcy, można mieć pewność, że zakup jest całkowicie bezpieczny i że obędzie się bez miłych niespodzianek, których wielu przedsiębiorców mających pierwszy raz styczność z takimi komputerami tak się obawia.