gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Biznes

Gry społecznościowe, w które warto zagrać

Gry społecznościowe, to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą robić coś w grupie, ale nie koniecznie w 4 oczy. Takie gry wbrew obiegowej opinii mogą przynieść pewne korzyści

Gry społecznościowe- dlaczego warto w nie grać?

Gry społecznościowe, to nie tylko wielogodzinne siedzenie przed ekranem komputera, to także interakcja z ludźmi, z kraju bądź z całego świata. Nauczyć się tu można nie tylko komunikacji w zespole, ale też podszlifować język. Sprawna komunikacja w międzynarodowym teamie wymaga pewnego poziomu płynności. Grając, można w pewnym czasie nauczyć się wielu nowych sformułowań i słówek. Co więcej, czasem da się nawiązać w taki sposób nowe znajomości, które, mimo że będą znajomościami internetowymi to dalej jest to znajomość, którą można kontynuować przez lata przez internet grając wspólnie w gry bądź po prostu rozmawiając na social mediach na inne wspólne tematy.

Gry społecznościowe, mogą także nauczyć szybkiego podejmowania decyzji i analizowania sytuacji. Są to rzeczy często bagatelizowane na rzecz opinii o uzależnieniu od internetu i przekonaniu, że aktywności wykonywane poza sferą online są bardziej wartościowe. Warto z takim nastawienie czasem ponegocjować. Gry społecznościowe, to nie marnowanie czasu a forma spędzania czasu wolnego.

W jakie gry społecznościowe warto zagrać?

Jest wiele tytułów, które w świecie graczy cieszą się dużą rozpoznawalnością. Wymienić tutaj można tytuły takie jak League of Legends, które faktycznie pozwala na wspólne granie ludziom z całego świata.
Kolejną propozycją może być Forge of Empires, która jest przeglądarkową grą. Gracze, mogą wykazać się umiejętnością planowania i tworzenia, bowiem do wykonania jest budowa metropolii od podstaw. Jako gra strategiczna, posiada cały szereg elementów, które trzeba zaplanować, takie jak gromadzenie funduszy czy stworzenie i utrzymanie armii.
VRChat, to gra, w której gracze mogą ze sobą dużo rozmawiać, a oprócz tego grać we wspólne rozgrywki.
Megapolis, to natomiast przykład społecznościowej gry ekonomicznej, gdzie gracz za zadanie dostaje rozbudowę miasta do metropolii. Można więc poczuć się jak burmistrz i zobaczyć co nam z tego wyjdzie.
Clash of clans, to gra, w której królują realia fantasy a gracz rozwija własną osadę. Gra posiada opcję zakładania klanów i nawiązywania relacji z sojusznikami.
Meadow, to z kolei gra, w której gracz jest zwierzęciem. Jego zadanie sprowadza się do komunikowania się z innymi graczami, którzy mają do dyspozycji nie słowa a emotikony i dźwięki. Można więc powiedzieć, że pomysł na grę jest dość oryginalny.