gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Multimedia

Klawiatura do telewizora – dlaczego warto w nią zainwestować?

W dzisiejszych czasach oglądanie telewizji nie ogranicza się do surfowania po kilkunastu kanałach – nowoczesne telewizory mają zaprogramowaną funkcję Smart TV, która często ratuje nas od nudy, gdy jesteśmy zmuszeni siedzieć w domu. Najczęściej korzystamy z tej funkcji z pomocą pilota, jednak czy nie istnieje inna, wygodniejsza metoda?

Trochę o Smart TV i po co do niego nam klawiatura

Telewizory Smart TV mają wbudowany moduł Wi-Fi umożliwiający im łączenie się z Internetem, czyli surfowanie po sieci, sprawdzanie mediów społecznościowych, wiadomości, granie w gry i oglądanie filmów. Na takim telewizorze możemy znaleźć w wyszukiwarce recenzje filmów, które potem możemy szukać na serwisach streamingowych. Wykonanie tych wszystkich czynności jest jednak mozolne, gdy jedyne co mamy pod ręką to pilot do telewizora i wyświetlająca się na ekranie klawiatura, której obsługa nie należy do najprzyjemniejszych. Można zszarpać sobie wiele nerwów, jednak kiedyś trzeba powiedzieć „Dość!” i znaleźć alternatywę, którą jest najzwyklejsza klawiatura do telewizora!

Jak klawiatura łączy się z telewizorem?

Na rynku możemy znaleźć klawiatury Bluetooth lub klawiatury z nadajnikiem USB, jednak bardziej opłaca się zakup tych pierwszych. Warto również rozważyć opcję kupna i podpięcia adaptera Bluetooth do wolnego portu USB telewizora, jeżeli nie posiada takiej funkcji,
a zależy nam na posiadaniu klawiatury Bluetooth. Przed zakupem sprzętu warto się upewnić, czy będzie ono kompatybilne z telewizorem. Internet jest świetnym miejscem, aby dowiedzieć się, jakich klawiatur używają inni posiadacze tego samego telewizora, co ty.

Jaka klawiatura będzie najlepsza?

Zdarza się, że do telewizorów Smart TV klawiatury są dołączone od razu, jeśli jednak tak nie było w twoim przypadku, to nic straconego! Można oczywiście skorzystać z mechanicznej klawiatury, kompatybilnej z telewizorem, którą już posiadamy w domu. Warto jednak zainwestować w klawiaturę mniejszą, lżejszą, wygodniejszą, bezprzewodową i z funkcjami pilota. Często klawiaturę kupimy w zestawie z małą myszką lub możemy poszukać opcji z touchpadem, który ją zastąpi. Podczas zakupu klawiatury warto pamiętać, że dobry produkt będzie miał zasięg od 5 metrów wzwyż, co pozwoli nam na wygodne korzystanie z niej z naszego miejsca siedzącego. Powinniśmy również nie kupować produktów marek mniej znanych lub w ogóle nam nieznanych, gdyż pomimo zapewnień producentów, mogą mieć słaby zasięg i szybko ulec uszkodzeniom.

Warto zainwestować w klawiaturę do telewizora, chociażby dla naszej wygody i zaoszczędzenia cennego czasu.