gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Multimedia

Komputer stacjonarny używany – czy warto go kupić?

Każdy posiadacz komputera doskonale pamięta, jak wielkim był on wydatkiem. Rzadko kiedy udaje się go kupić za gotówkę, a najczęściej nabywany jest po prostu na raty, które potrafią bardzo mocno nadszarpnąć domowy budżet. Jak się jednak okazuje, aby stać się posiadaczem komputera, nie trzeba wcale kupować nowego egzemplarza. Równie dobrze można kupić komputer stacjonarny używany. Czy jest to jednak dobry pomysł?

Charakterystyka używanego komputera

Dlaczego tak wiele osób kupuje używane produkty, w tym oczywiście komputery? Rzecz jasna głównym powodem takiego stanu rzeczy jest w tym wypadku niska cena. Model używany, w zależności oczywiście od rocznika i stopnia zużycia, a także co najważniejsze zawartych w nim podzespołów, może kosztować nawet zaledwie kilkaset złotych. Trudno jest znaleźć komputer fabrycznie nowy w takich pieniądzach.
Niestety wraz z bardzo niską i naprawdę atrakcją ceną idzie również ogromne ryzyko kupienia komputera bardzo złej jakości. O czy konkretnie mowa? W przypadku kupowania komputera z drugiej ręki nikt nigdy nie zagwarantuje, że kupuje się coś, co było odpowiednio użytkowane. Mowa tu jest nie tylko o zastosowaniach, lecz również i czasie korzystania z komputera, a także warunkach, w jakich to się odbywało. Przykładowo źle wentylowane pomieszczenie, które zawsze było mocno nagrzane, nie jest dobrym miejscem dla komputera i z pewnością odbiło się ono na jakości jego działania. Sprzęt może być po prostu bardzo zużyty, a przez to jego zakup zupełnie nieopłacalny.

A może komputer poleasingowy?

Jak się jednak okazuje, używane komputery stacjonarne nie muszą być w tak kiepskim stanie. Można kupić model o idealnej, wręcz perfekcyjnej kondycji. Trzeba jednak w tym celu udać się nie do osoby prywatnej, lecz do firmy, która oferuje komputery poleasingowe. Czym one są?
Są to komputery stacjonarne, które używane były jedynie przez pracowników danej firmy, najczęściej w biurze. Oznacza to, że są nie tylko zupełnie niezmęczone częstym używaniem, lecz również cały czas były odpowiednio serwisowane i konserwowane. Dzięki temu nawet po trzech lub czterech latach pracy nadal wyglądają oraz co najważniejsze działają, jak zupełnie nowe modele, prosto wyjęte z opakowania. Oczywiście cena takiego modelu jest nieco wyższa niż tego, który sprzedaje osoba prywatna, lecz w tym wypadku zdecydowanie lepszym pomysłem, jest poniesienie nieco wyższego kosztu i cieszenie się sprzętem naprawdę dobrym i pewnym. Będzie to zakup, który z całą pewnością zaliczyć będzie można do udanych.