gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Lifestyle

Robisz to codziennie, ale czy dobrze?

Mało kto nie ma dzisiaj smartfona, czy choć zwykłego telefonu komórkowego. A urządzenie takie, czy to tylko na czuwaniu, czy sporo użytkowane, w końcu się rozładuje. Wtedy trzeba je naładować.

Ile mają w sobie mity dotyczące ładowania smartfonów?

Ładowanie smartfona jest dzisiaj jedną z najoczywistszych, codziennych czynności. A jednak krąży wokół nich kilka mitów, które powstały – trzeba sobie to uświadomić – w czasach, gdy w telefonach używano starszego typu baterie. W aktualnych modelach nie trzeba np. formatować baterii przed pierwszym użyciem konkretnego aparatu telefonicznego.

Nie zgrzeszymy też przeciwko baterii, jeśli zaczniemy ładować smartfon przed jego całkowitym rozładowaniem. Kolejna istotna sprawa – ładowanie nie musi się skończyć dopiero, gdy bateria pokaże 100% naładowania.

Uważaj, czym ładujesz!

Oczywiście, najlepiej używać oryginalnych i markowych ładowarek do konkretnego urządzenia. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie mogą one odmówić posłuszeństwa. Powodów jest kilka: wyeksploatowanie, zagubienie, uraz mechaniczny, czy wadliwy egzemplarz. Albo w pospiechu zapominamy o ładowarce, a smartfon rozładuje się w pracy albo podczas 2-dniowej delegacji. Wtedy trzeba ładowarkę pożyczyć albo kupić.

Nie wszędzie można kupić markową ładowarkę, ale nie tylko z tego powodu sporo użytkowników smartfonów używa ładowarek zastępczych. Wcale nie trzeba korzystać z tych z najwyższej półki, ale też nie warto używać sprzętu niewiadomego pochodzenia, kosztujących dosłownie kilka złotych. Tutaj sprawdza się zazwyczaj złoty środek, czyli średnia półka jakościowa i cenowa.

A co z ładowaniem w nocy?

W nowszych modelach smartfonów, po naładowaniu baterii, system odcina zasilanie. Warto jednak nie zostawiać smartfona podłączonego do ładowarki na całą noc, jeśli zamierzamy spać dłużej niż 6 – 6,5 godzin pod rząd. Chodzi bowiem nie o samo ładowanie, czy doładowywanie, ale o wydzielanie ciepła, które w nadmiarze nie służy akumulatorowi.

Właściwie ładowany smartfon posłuży dłużej

Dzisiaj wiele osób bardzo często zmienia smartfony – jeszcze zanim pojawią się pierwsze problemy z coraz szybszym rozładowywaniem się akumulatora. Jest jednak i taka grupa użytkowników, którzy korzystają z jednego smartfona tak długo, jak tylko się da. W obydwu przypadkach warto dbać jednak o akumulator – ze względu na samego siebie, jak i kolejnych użytkowników. Stan baterii może wpłynąć też na cenę sprzętu, jeśli właściciel będzie chciał go sprzedać, przed zmianą smartfona na nowszy model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *