gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Multimedia

Xaomi – charakterystyka produktów marki

Pierwszy model smartfona tej chińskiej firmy pojawił się nieco ponad 10 lat temu. Został oczywiście przyjęty bardzo sceptycznie przez wyznawców produktów z jabłkiem w logu. Wielu innych jednak skorzystało z okazji zakupu naprawdę konkurencyjnego urządzenia za znacznie niższą kwotę. Obecnie jest to już popularna marka. Także w Polsce. Warto więc dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Czym wyróżniają się smartfony Xaomi?

Najbardziej charakterystyczną cechą brandu jest niezwykle atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Fakt ten podkreślają nie tylko konsumenci. Popierają to również wyniki wielu testów sprzętu elektronicznego. Nie jest to kwestia przypadku. Założyciel firmy, pan Lei Jun postawił właśnie na jak najwyższą jakość. Kolejne modele wzorowane były na zaawansowanych technologicznie smartfonach najbardziej uznanych konkurentów. Prezes firmy nawet podczas wystąpień publicznych upodabniał się do Steve’a Jobsa.

Ta obsesja przyniosła rezultaty. Obecnie telefony chińskiego giganta należą do klasy premium. Systematycznie rośnie grono osób, które uważają je już nawet za prestiżowe. Tym bardziej, że i ceny zmniejszyły dystans, który dzielił je od konkurencji. W efekcie koncern wyodrębnił osobną markę – Redmi. To ona teraz przejęła ciężar lidera pod względem oferowania solidnych rozwiązań za atrakcyjną cenę.

Czy warto kupić smartfon Xiaomi?

Oczywiście. Produkty tej firmy odznaczają się trwałością, interesującym designem i niezawodnością. Są bardzo zaawansowane technologicznie. Niekiedy nawet innowacyjne. Słyną przede wszystkim z robienia doskonałych zdjęć. Przy tym wciąż można je kupić taniej niż analogiczne modele amerykańskich czy koreańskich konkurentów.

Chińska elektronika zrobiła przez ostatnie lata gigantyczny postęp. Już chyba nikt na świecie nie ma wątpliwości, że firma z Pekinu poważnie włączyła się do wyścigu o uzyskanie statusu światowego lidera w branży smartfonów. Polityka, która stawia na wysoką jakość i nieustanny rozwój zawsze znajdzie swoich zwolenników. Czyli zadowolonych klientów.

Nie tylko smartfony

Koncern specjalizuje się także w produkcji aplikacji oraz innego typu elektroniki użytkowej. Podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych, są to urządzenia wysokiej jakości, w bardzo przystępnych cenach. Przede wszystkim telewizory oraz tablety zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników. Szczególnie tych, którzy chcą korzystać z najnowocześniejszych technologii, jednak bez przepłacania.

Inteligentne opaski Xiaomi są cenione szczególnie przez osoby aktywne. Chętnie korzystają z nich osoby, które trenują na siłowni, biegacze czy rowerzyści. Dzięki nim mogą kontrolować oni swoje postępy. Kamerki sportowe dają możliwość dzielenia się w mediach społecznościowych urokliwymi trasami czy osiągami.

Ponadto marka oferuje również słuchawki, powerbanki, routery, smartwache, a nawet inteligentne buty czy hulajnogi. Przy tym wydaje się podążać ściśle za potrzebami i oczekiwaniami klientów. Włącza się wyraźnie w ułatwianie oraz umilanie życia dzięki kolejnym innowacjom. To dobrze wróży na przyszłość. Wielu ekspertów zakłada, że firma nadal będzie prężnie się rozwijać, a świadomość brandu zwiększać wśród konsumentów.