gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

laptop do gier
Elektronika

Laptop do gier – ekran

Profesjonalny laptop do gier różni się w wielu aspektach od standardowych komputerów przenośnych. Wszystko dlatego że gracze podczas każdej rozgrywki zorientowani są na szczegóły, jakie mają wpływ na jej przebieg. Latop do gier musi więc być wyposażony w ekran dobrej jakości. Wyświetlacz w takim sprzęcie powinien posiadać odpowiednią rozdzielczość oraz gwarantować największą możliwą jasność. Nie bez znaczenia jest też oczywiście przekątna.
Wysoka rozdzielczość przekłada się w prostej linii na szczegółowy obraz i lepsze walory graficzne. Rozdzielczość wpływa też na zasady wydajności laptopa. Gracze nie zawsze decydują się na rozdzielczość najwyższej jakości, ponieważ cierpi na tym spowolnienie wyświetlania klatek, co może mieć kolosalne znaczenie podczas gry. Może to też spowodować pogorszenie parametrów płynności.
Optymalna przekątna dla laptopa gamingowego zdaniem ekspertów nie powinna być mniejsza niż 15-16 cali. Większa przekątna to większa wygoda grania. Mniejsza przekątna ma zastosowanie, gdy często podróżujemy. Wtedy mobilny, mniejszy laptop lepie wywiąże się ze swoich zadań. Jeśli chodzi o wybór matrycy, to praktycznym rozwiązaniem jest laptop z matrycą matową. Nie odbija ona otoczenia, nie przeszkadza w grze.
Na rynku znaleźć można też laptopy do gry z ekranem dotykowym. Taka opcja w przypadku samych gier nie zawsze będzie potrzebna i nie jest obowiązkowa, choć może się przydać w momencie, gdy urządzenie będzie nam służyć do zwykłych codziennych czynności, takich jak na przykład korzystanie z przeglądarki internetowej.

laptop-power.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *