gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Elektronika

Praca i nauka zdalna, czyli jak uruchomić internet z karty sim w laptopie.

W obliczu rozwoju technologii Internet stał się naszym podstawowym narzędziem pracy. W tej chwili większość spraw tj.np.: załatwienie spraw w urzędzie, zakupy, praca, załatwiamy już głównie zdalnie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie stałego dostępu do Internetu. Jest wiele możliwości podłączenia się do sieci, ale aby zapewnić sobie największą swobodę i brak ograniczeń najlepiej mieć bezpośrednie połączenie w urządzeniu, z którego zamierzamy korzystać.
W obliczu pracy i nauki zdalnej bardzo dużo korzystamy z komputera. Komputery stacjonarne to już przeżytek. Laptopy pozwalają nam przemieszczanie się, na pracę w każdych warunkach i w każdym miejscu. To one w połączeniu z Internetem stały się wiodącym narzędziem naszej codzienności. Chcąc wygodnie i szybko realizować nasze zadania, potrzebujemy najlepszego rozwiązania pozwalającego na bezpośrednie połączenie się z siecią, czyli kartę sim. Powstaje pytanie – jak uruchomić Internet z karty sim w laptopie?

Czy Twój laptop pozwoli na łączenie się przez kartę sim?
Niezależnie od wieku twojego komputera, możesz być spokojny o połączenie z Internetem. Nowe laptopy, które aktualnie dostępne są na rynku, w większości mają już możliwość umieszczenia karty sim bezpośrednio w specjalnym do tego celu gnieździe. Jeśli chodzi o starsze modele, które nie posiadają jeszcze takiego złącza – też jest ratunek. Rozwiązaniem jest zewnętrzny router podłączany do gniazda USB. Urządzenie to rewelacyjnie się sprawdza. Zazwyczaj możemy dostać je wraz z kartą sim bezpośrednio od operatora, od którego wykupujemy abonament. Istnieje też możliwość zakupu niezależnego routera przenośnego USB i dokupienia karty sim z dowolnego punktu i oferta, jaka nam odpowiada. Opcja ta idealna jest w sytuacji, kiedy dysponujemy ciut gorszym sprzętem, a nie stać nas na zakup nowego lub sam komputer jest nadal sprawny i jego parametry nam odpowiadają. Zamiast wymieniać komputer, wystarczy wtedy dokupić urządzenie zewnętrzne, umieścić w nim kartę sim i możemy surfować po Internecie, gdzie tylko zapragniemy.

Jak uruchomić Internet z karty sim w laptopie?
Nowoczesne technologie pozwalają na zintegrowanie wielu urządzeń w jednym. Tak stało się również z routerem, który niegdyś nie był standardem w wyposażeniu przenośnych komputerów. Jeśli mamy komputer nowej generacji, posiadający wejście na kartę sim, to uruchomienie Internetu to dosłownie moment. Umiejscowienie gniazda karty sim może się różnić w zależności od modelu i marki, dlatego warto sprawdzić w instrukcji, gdzie możemy je znaleźć. Większość producentów umieszcza je jednak w kieszeni baterii. Aby ją zainstalować, wystarczy odwrócić komputer do góry nogami i wyjąć baterię. Następnie włożyć kartę sim do gniazda i ponownie zainstalować akumulator. Po odpaleniu komputera należy, w zależności od operatora skontaktować się w celu aktywacji usługi i przejść do konfiguracji sieci. Wszystkie parametry dostępne są w menu sieci, które znajdują się na pasku zadań tuż obok zegara. Tam wybrać sieć komórkową i można przejść do ustawień zaawansowanych.