gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Elektronika

Zakładanie szkła hartowanego, by chronić ekran

Ekran to jedna z bardziej wrażliwych części telefonu. By można było bezproblemowo korzystać z smartfona przez długi czas, należy zadbać więc by wyświetlacz nie był aż tak podatny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne w tym zarysowania.

Jak chronić ekran?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju etui, które mogą chronić ekran np. gdy mamy go schowanego w kieszeni czy torbie. Takie rozwiązanie jest pomocne, jednak pokrowiec na telefon to nie element, który przylega do powierzchni wyświetlacza cały czas. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wybór szkła hartowanego, które będzie ściśle przylegać do powierzchni ekranu, nie dając przy tym żadnych oznak istnienia. Dobrze umocowane szkło hartowane nie wiele różni się od powierzchni ekranu.

Zakładanie szkła hartowanego, to proces, który nie jest zbyt wymagający. Szkło hartowane można kupić zarówno stacjonarnie w sklepie GSM bądź jeśli wolimy przez internet. Każde szkło hartowane jest wykonane z myślą o danym modelu telefonu, jako że telefony różnią się między sobą przekątną ekranu.

Jak zalozyc szklo hartowane?

1. Hartowane szkło ochronne, powinno przyjść w opakowaniu, po którego otworzeniu znajdziemy szkło, ale też dwie, małe chusteczki do czyszczenia- mokrą i suchą.
2. Według logiki postępowania najpierw używamy mokrej potem suchej ściereczki, by wyczyścić i odtłuścić ekran.
3. Gdy już uporamy się z tą czynnością, czas na następną, a będzie nią odklejenie od szkła hartowanego od foli zabezpieczającej.
4. Kolejny etap to przymiarka szkła do ekranu telefonu tak by dopasować szkło do otworów funkcyjnych i ramek ekranu.
5. Poprawnie umiejscowione szkło należy przyłożyć do ekranu i przycisnąć na samym środku. Takie dociśnięcie ma zapewnić równomierne rozłożenie się kleju.
6. Następnie za pomocą suchej ściereczki można przetrzeć szkło, jednocześnie dociskając je do powierzchni ekranu.
7. Jeśli pod powierzchnią szkła pojawiły się jednak widoczne pęcherzyki powietrza, to można kartą bankomatową lub dowodem osobistym spróbować wypchnąć te pęcherze. Ruch karty plastikowej powinien być być skierowany od środka do zewnątrz.
8. Jeśli już zaliczyliśmy wszystkie niezbędna kroki i pozbyliśmy się ewentualnych pęcherzy powietrza, to teraz cała praca jest wykonana. Możemy cieszyć się zabezpieczonym ekranem.

Warto też mieć świadomość, że wrażliwość telefonu na dotyk czy nasycenie kolorów nie zmienia się po naklejeniu szkła hartowanego, może to być dobra informacja dla tych osób, które obawiają się, że szkło wpłynie negatywnie na jakość obrazu i wrażliwość telefonu na dotyk.