gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Elektronika

Monitor poleasingowy – czy warto go kupić?

Jak każdy użytkownik sprzętu komputerowego wie, jest to dziedzina bardzo droga i drenująca portfel bez opamiętania. Nic więc dziwnego, że tak często użytkownicy komputerów i chętni na zakup takiej maszyny ludzie szukają, jak tylko się da oszczędności. Dobrym tego przykładem jest kupowanie monitorów poleasingowych. Czym są takie monitory, oraz co najważniejsze, czy faktycznie warto się nimi zainteresować i taki sobie kupić, gdy kompletuje się zestaw komputerowy?

Czym są monitory poleasingowe?

Każdy doskonale wie, czym są komputery oraz monitory używane. Zamiast kupować je ze sklepu, w fabrycznych opakowaniach, z których nigdy nie były wyjmowane, dużo osób umawia się z osobami prywatnymi i kupuje używane przez nie do tej pory sprzęty. Rzecz jasna oznacza to naprawdę spore ryzyko kupienia czegoś, co jest w bardzo słabym, żeby nie powiedzieć tragicznym stanie, czyli innymi słowy, można w bardzo łatwy sposób stracić pieniądze na zakup takiego urządzenia.
Sprzęt poleasingowy, w tym oczywiście również monitory, to jednak coś zupełnie innego. Z jednej strony to również jest sprzęt używany, który nie jest już nowy i ma kilka lat, lecz z drugiej strony drastycznie różni się on od urządzeń od osób prywatnych. Urządzenia poleasingowe to takie, które były wcześniej własnością jakiejś firmy i takie, które były w jej biurach używane. Oznacza to, że z monitora poleasingowego nie korzystał miłośnik gier, który całe dnie spędzał przed nim, oddając się swojej pasji, lecz pracownik biura, który włączał monitor na 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Co więcej, najczęściej wyświetlał na nim po prostu różnego rodzaju tabele i wykresy.

Czy warto kupić monitor poleasingowy?

Zasadnicze pytanie, jakie się pojawia w przypadku omawiania sprzętu poleasingowego, to czy warto w ogóle zawracać sobie nim głowę i taki kupować? Czy monitory poleasingowe są tymi, którymi warto się zainteresować? Jest to dość trudne pytanie, ponieważ taki monitor w dalszym ciągu jest dość drogi. Oczywiście nie jest sprzedawany w cenie nowego egzemplarza, lecz nadal jest wyraźnie droższy od tego, który kupić można od osoby prywatnej. Czy warto taki monitor zatem kupić?
Odpowiedź może być w tym wypadku tylko jedna, a jest nią – oczywiście tak. Monitory tego typu, pomimo nawet wyższej ceny, są zdecydowanie lepszym wyborem, ponieważ są pewniejszym zakupem. Firmy zawsze dbają o swój sprzęt, odpowiednio go serwisują i a także właściwie naprawiają, czego nie można powiedzieć o osobach prywatnych. Co więcej, monitory te były używane regularnie w określonych porach i w odpowiedni sposób. Nie ma więc mowy, aby kupić sprzęt złej jakości lub awaryjny.