gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Elektronika

Jak podłączyć telefon pod telewizor – proste sposoby!

Jeżeli posiadasz telewizor Smart TV w swoim domu, na pewno znasz liczne funkcje, które ten sprzęt oferuje. Oprócz zwykłego oglądania telewizji, mamy możliwość korzystania z dobroci Internetu – różnych serwisów streamingowych, wyszukiwarek i aplikacji. Więc po co nam do tego wszystkiego telefon?

Telefon a telewizor Smart TV

Do poruszania się po wielu funkcjach telewizora potrzebujemy jakiegoś urządzenia – najczęściej pilota, który dla wielu ludzi nie jest jednak najwygodniejszą opcją, więc zaczynają szukać alternatyw. Funkcję takiego pilota mogą spełniać nasze smartfony. Dzięki specjalnej aplikacji będziemy mogli poruszać kursorem, z łatwością posługiwać się klawiaturą telefonu, regulować głośność i wybierać kanały. Do czego jeszcze przydaje się podłączenie telefonu do telewizora? Z łatwością można udostępnić zawartość telefonu, np. filmy, zdjęcia czy muzykę na duży ekran, czym możemy pochwalić się znajomym i rodzinie na imprezie, jak i wykorzystać dla naszej wygody użytkowania. Wielu graczy mobilnych korzysta z dużego ekranu telewizora dla wygodnej rozrywki.

Jak podłączyć telefon pod telewizor?

Pierwszym sposobem, najpopularniejszym i najwygodniejszym, dostępnym przy wielu telewizorach Smart TV jest metoda Miracast polegająca na połączeniu urządzeń z pomocą Wi-Fi Direct, do czego nie potrzebujemy routera. Jest to o tyle łatwe, że wystarczy uruchomić telewizor, udostępnić go innym urządzeniom i wybrać dodatkowy ekran w swoim smartfonie. Ten sposób umożliwia jednak tylko udostępnianie ekranu.

Mniej popularny jest Chromecast, opierający się na wykorzystaniu sieci Wi-Fi i routera. Oba urządzenia powinny być połączone z tą samą siecią, jednak z jego pomocą nie można wyświetlić wszystkiego na ekranie, tylko zawartość konkretnych aplikacji i serwisów streamingowych. Telefon może być jednak używany jako pilot zdalny.

Innym sposobem na połączenie telefonu z telewizorem, bardziej tradycyjnym, jest złącze HDMI. Port HDMI telewizora i port USB telefonu wystarczy połączyć kablem z adapterem MHL, a udostępnianie ekranu nastąpi od razu po połączeniu. Tym sposobem obraz przenoszony na ekran telewizora nie straci na jakości. W przypadku niektórych kabli, podłączony telefon jest od razu ładowany.

Ciekawą opcją, jeżeli posiadasz smartfon z portem irDA, jest połączenie z telewizorem za pomocą podczerwieni i specjalnej aplikacji. Wtedy nasz telefon będzie działał jak zwykły pilot o dość krótkim zasięgu. Tym sposobem można również kontrolować inne urządzenia, jak dekodery i odtwarzacze DVD.

Jeżeli interesujesz się nowoczesną technologią lub po prostu cenisz sobie wygodę w życiu, to warto wypróbować opisane sposoby i podłączyć swój smartfon do telewizora Smart TV!