gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Jaką spółkę wybrać
Biznes

Jaką spółkę wybrać?

Jaką spółkę wybrać dla swojej działalności gospodarczej? Pytanie na które można odpowiedzieć w różnoraki sposób. Dlaczego? Bowiem wszystko wymaga dogłębnej analizy, dzięki czemu zawsze będzie można dopasować rozwiązanie zgodne z indywidualnymi potrzebami. Zanim ktokolwiek znajdzie odpowiedź na pytanie, jaka spółka najlepsza będzie dla jego firmy, powinien zdobyć kilka podstawowych informacji.

Rodzaje spółek

Na pytanie, jaką spółkę założyć, poniekąd pomoże znaleźć wiedza odnosząca się do rodzai spółek, jakie funkcjonują według prawa polskiego. A więc – istnieje jeden główny podział, który dzieli wszystko na spółki kapitałowe oraz osobowe.

Co należy wiedzieć o spółkach kapitałowych? Po pierwsze – posiadają one osobowość prawną. To właśnie dzięki temu, wspólnicy nie uczestniczą w razie czego w długach spółki. Mówiąc w skrócie są one w 100% odrębne od wspólników w każdym aspekcie działalności. Zaletą tego rodzaju spółek jest to, że ich formalna działalność może rozpocząć się zaraz po tym, jak odpowiednie formalności zostaną dopełnione u notariusza. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, że w tym momencie ma się aż lub też tylko 6 miesięcy, aby zgłosić się do KRS w celu dopięcia ostatnich formalności.

Jakie obecnie występują rodzaje spółek osobowych? Zanim to, należy uświadomić sobie, czym one w ogóle są. Otóż, pomimo braku osobowości prawnej, posiadają one pełnię zdolności prawnych. Tzn. to one są w stanie nabyć własności, jak np. nieruchomości, czy też samochody. Ważne jest również to, że są one zdolne do zaciągania zobowiązań finansowych. Tak, jest to dobra opcja, ale nie można zapomnieć o tym, że idzie to również w drugą stronę. Ewentualnymi niepowodzeniami zostaną obciążeni wszyscy wspólnicy, dlatego należy uważać w tym przypadku.

Powracając do rodzai spółek osobowych, oto i one:

  • spółka jawna,
  • spółka partnerska,
  • spółka komandytowa,
  • spółka komandytowo-akcyjna,
  • spółka komandytowa lub komandytowo-akcyjna z udziałem spółki kapitałowej.

Co należy wiedzieć o tego rodzaju spółkach? Jakie są koszty założenia spółki?

Dobra kancelaria prawnicza

Na te oraz na wiele innych pytań, jakie związane są z zakładaniem spółki, odpowiedzieć może dobra kancelaria prawna, np. https://wrzecionek.com.pl/. Ludzie, którym można zaufać, ponieważ na pierwszym miejscu stawiają dobro klienta. To właśnie dzięki takim ludziom, którzy pracują w tej kancelarii można dowiedzieć się, jakie są rodzaje spółek w Polsce. Nie można bowiem zapomnieć, że są także różne rodzaje spółek cywilnych.

Ogrom wiedzy, który jak na jeden raz, może być ciężki do opanowania. Ze spokojem, wszystko zostanie omówione z ludźmi, którzy pracują w kancelarii prawnej Wrzecionek & Partnerzy. To właśnie oni pomogą dostrzec najważniejsze różnice między spółkami, wybierając najdogodniejsze rozwiązanie dla swoich klientów. Co więcej – to oni będą czuwali nad tym, aby wszystkie formalności zostały dopełnione, dzięki czemu wybrana spółka będzie mogła rozpocząć oficjalną działalność, ciesząc się w przyszłości dużymi zyskami.