gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Biznes

Ile kosztuje szkło hartowane do iPhone?

Smartfony Apple to jedne z najdroższych telefonów dostępnych na rynku. Użytkownicy tych telefonów wymyślają sposoby jak zaoszczędzić na kupionym sprzęcie, a raczej na dodatkach do niego. Dzisiaj przegląd, ile kosztuje szkło hartowane do tych smartfonów w różnych miejscach.

Koszt szkła hartowanego w autoryzowanym sklepie

Jak nietrudno zgadnąć w autoryzowanym sklepie Apple ceny są dość wygórowane. Szkło hartowane do iPhone SE i iPhone 8 to koszt około 130 zł, natomiast do iPhone 11 około 150 zł. Jednak Apple z powodu różnych okazji czy świąt potrafi do zakupów dodawać kartę upominkową, można więc poczekać i wymarzony sprzęt kupić w autoryzowanym sklepie, a szkło hartowane dokupić za pomocą karty upominkowej.

Koszt szkła hartowanego w sklepie gsm

Sklepy gsm to nie jest najrozsądniejszy wybór, ale zdarza się, że zależy nam na czasie i zakupy robimy w galerii handlowej z wyspą gsm, lub w miejscowym komisie. Sklepy gsm płacą za powierzchnię sklepową, co przekłada się na wzrost marży, ale za to mogą mieć wybór zarówno droższych, jak i tańszych producentów. Wszystko zależy od lokalnej strategii, jaką dany sklep obierze, ale trzeba się liczyć z marżą wyższą o około 20-30% w porównaniu z cenami dostępnymi w sklepach internetowych.

Koszt szkła hartowanego w sklepie internetowym

Sklepy internetowe cieszą się chyba największą popularnością. Mają duży wybór, także cenowy. Szkło hartowane do iPhone SE i iPhone 7/8 kupimy w przedziale cenowym 30-50 zł, wyższy model iPhone 11/ XR to koszt rzędu 50-70 zł, natomiast klasa premium, czyli iPhone 11 Pro i 11 Pro Max, a także iPhone 12 to koszt od około 70 zł wzwyż.

Koszt szkła hartowanego na portalach aukcyjnych

Popularne serwisy aukcyjne, także zagraniczne, konkurują ze sobą cenowo i jakościowo. Tutaj ceny szkła hartowanego do iPhone 6/7/8 zaczynają się od 3 zł, a do iPhone 11/ XR od 8,5 zł. Koszt szkła hartowanego do iPhone 12 to wydatek od 15 zł.

Różne sklepy i witryny walczą o naszą uwagę, a głównie o nasze portfele. Trzeba mieć na uwadze, żeby za ceną kupowanego szkła hartowanego do każdego modelu iPhone szła jakość. Należy sprawdzić, czy jest to szkło o wysokim poziomie twardości, niepogrubiające zanadto ekranu smartfona, posiadające oleofobową powłokę odporną na nasze odciski palców. Cena szkła hartowanego zależna jest także od odporności na zarysowania, zbicie, uderzenia, a także od kształtu i całym lub częściowym pokryciu wyświetlacza. Nie musi być to cena wysoka za ochronę naszego iPhone’a, ale warto upewnić się, że wybrany model szkła hartowanego posiada wszystkie wspomniane cechy.