gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

Biznes

Ile kosztuje szkło hartowane do iPhone?

Smartfony Apple to jedne z najdroższych telefonów dostępnych na rynku. Użytkownicy tych telefonów wymyślają sposoby jak zaoszczędzić na kupionym sprzęcie, a raczej na dodatkach do niego. Dzisiaj przegląd, ile kosztuje szkło hartowane do tych smartfonów w różnych miejscach.

Koszt szkła hartowanego w autoryzowanym sklepie

Jak nietrudno zgadnąć w autoryzowanym sklepie Apple ceny są dość wygórowane. Szkło hartowane do iPhone SE i iPhone 8 to koszt około 130 zł, natomiast do iPhone 11 około 150 zł. Jednak Apple z powodu różnych okazji czy świąt potrafi do zakupów dodawać kartę upominkową, można więc poczekać i wymarzony sprzęt kupić w autoryzowanym sklepie, a szkło hartowane dokupić za pomocą karty upominkowej.

Koszt szkła hartowanego w sklepie gsm

Sklepy gsm to nie jest najrozsądniejszy wybór, ale zdarza się, że zależy nam na czasie i zakupy robimy w galerii handlowej z wyspą gsm, lub w miejscowym komisie. Sklepy gsm płacą za powierzchnię sklepową, co przekłada się na wzrost marży, ale za to mogą mieć wybór zarówno droższych, jak i tańszych producentów. Wszystko zależy od lokalnej strategii, jaką dany sklep obierze, ale trzeba się liczyć z marżą wyższą o około 20-30% w porównaniu z cenami dostępnymi w sklepach internetowych.

Koszt szkła hartowanego w sklepie internetowym

Sklepy internetowe cieszą się chyba największą popularnością. Mają duży wybór, także cenowy. Szkło hartowane do iPhone SE i iPhone 7/8 kupimy w przedziale cenowym 30-50 zł, wyższy model iPhone 11/ XR to koszt rzędu 50-70 zł, natomiast klasa premium, czyli iPhone 11 Pro i 11 Pro Max, a także iPhone 12 to koszt od około 70 zł wzwyż.

Koszt szkła hartowanego na portalach aukcyjnych

Popularne serwisy aukcyjne, także zagraniczne, konkurują ze sobą cenowo i jakościowo. Tutaj ceny szkła hartowanego do iPhone 6/7/8 zaczynają się od 3 zł, a do iPhone 11/ XR od 8,5 zł. Koszt szkła hartowanego do iPhone 12 to wydatek od 15 zł.

Różne sklepy i witryny walczą o naszą uwagę, a głównie o nasze portfele. Trzeba mieć na uwadze, żeby za ceną kupowanego szkła hartowanego do każdego modelu iPhone szła jakość. Należy sprawdzić, czy jest to szkło o wysokim poziomie twardości, niepogrubiające zanadto ekranu smartfona, posiadające oleofobową powłokę odporną na nasze odciski palców. Cena szkła hartowanego zależna jest także od odporności na zarysowania, zbicie, uderzenia, a także od kształtu i całym lub częściowym pokryciu wyświetlacza. Nie musi być to cena wysoka za ochronę naszego iPhone’a, ale warto upewnić się, że wybrany model szkła hartowanego posiada wszystkie wspomniane cechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *