Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka :(

Prosimy o dodanie forum do wyjątków :) Wyświetlamy jedynie dopasowane reklamy, bez wyskakujących okienek i wideo. Reklam jest malutko i stanowią źródło utrzymania naszej społeczności. Dziękujemy!

Recommended Posts

master2007    0

Siemanko :)
Zamówiłem z joybuy M6 note konkretnie z tego linku:

https://www.joybuy.com/600211421.html?isActivitying=false

i mam pytanie o rom. Pisałem do joybuy odnośnie języka na telefonie i dostałem odpowiedź że jest z językiem angielskim i chińskim. Jako tako nie przeszkadza mi angielski ale można do tego telefonu wgrać Global? rom z językiem polskim? Mam Meizu m2 mini i tam robiło się to poprzez podmianę jednego pliku i wgranie globala i hulało. A jak sprawa wygląda tutaj? Ktoś się orientuje?

master2007    0
3 godziny temu, asd asd napisał:

podpinam się pod temat bo tez ten fon kupiłem...

Podobno to ma zadziałać :) Rom jest niby global.

Link rom Global : https://mega.nz/#!IBUhCa7I!ouLIEFCQjgEBCx5Z9JYrO31vKL2Rxx-vYcCyPN7FH_w

Link rom Stable China: https://www.flyme.cn/firmwarelist-143.html#3

Photo: https://photos.google.com/share/AF1QipPeoYxSa-1HEAtWJZffsGMfgzOhiKIv13-WNsaxA9axvRbJ_En-u5TuoDIe3XN14g?key=R2tEb3FseXBvLTR4ejdNTzZPX09hZkgxWEhYWGR3

Edytowane przez master2007

Tymcio    146

To jest dirty flash ;) Poradnik od tego był już jakiś czas temu :) Nie jest to prawdziwy global, nie będziecie mieli OTA, nie będziecie mogli wyłączyć roota :)

Tak, ten poradnik zadziała ;)

master2007    0

Sprawdzi ktoś kto ma ten tel sposób z 4pda? :) Instrukcja wydaję się w miarę czytelna tylko że link do skryptu nie działa ;/ Ja czekam na swój egzemplarz - leci czy płynie do NL dopiero więc z miesiąc jeszcze pewnie pójdzie.

asd asd    1
Please do the following procedure at your own risk. I'm not responsible for any damage to your phone.

Difficulty: Medium.

Device: M6 Note China Mainland Version (M721Q)

Aim: To change the device ID of your M6 note  from M721Q to M721H.

M721H is the global version of Meizu note 6.

Steps:
1. Sign into your device with Meizu account and enable root permissions. (Fingerprint and security> Root permission> accept. )

2. After rebooting your phone will have root permission enabled. 

3. download terminal emulator app from play store. type su on the interface and you'll be asked for root permission, grant it.

4. Next download this zip file, extract it and place it in your internal storage. 

https://drive.google.com/file/d/1ueHB197NSCQMsdioSbXNc1mIzZRsRxLf/view

5. Run the following command from your terminal emulator app.

M6Note:/  su
enter main
start command :am start -a android.intent.action.MAIN -n com.android.settings/com.meizu.settings.root.FlymeRootRequestActivity —ei uid 2000 —ei pid 26388 > /dev/null
M6Note:/ #

M6Note:/ # su
enter main
start command :am start -a android.intent.action.MAIN -n com.android.settings/com.meizu.settings.root.FlymeRootRequestActivity —ei uid 0 —ei pid 26414 > /dev/null
M6Note:/ #

M6Note:/ # cd /sdcard

M6Note:/ # sh cidm6n.sh
.
. Root permision granted, BUT REMEMBER !!!
. You should execute [su] twice for [uid=0].
.
. Device with chinese [ID] - 72101001
. Do you want to change it to global [ID]? (y/n)
Y.

for further information visit this site: 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=843179&st=2540#entry68089332

6. Now download global firmware 6.1.4.1G from flymeos.com and place it in your sd card.

7. Wait for the phone to upgrade. tick on both the boxes (upgrade and wipe).

8. Congratulations! you've upgraded your phone to global version. 

Tutaj instrukcja po rusku step by step. https://www.youtube.com/watch?v=Yt0JAhgjLHU&feature=youtu.be

cidm6n.sh (1).7z

Edytowane przez asd asd
  • Like 1

Quczo    0

I jak działa ten sposob? Tak a propo pytanie mam co jest z oficjalna dystrybucja meizu m6 note w Polsce? Miało być w styczniu i jakoś temat ucichł?Wiadomo cos?

I drugie pytanie bo widzę że pojawiły się na AliExpress Meizu M6 Note z oznaczeniem M721H - co wg sprzedawców jest globalną wersją tego telefonu ( chińskie mają oznaczenia M721Q) ktoś jest w stanie to potwierdzić ??

Edytowane przez Quczo

master2007    0

Zrobiłem aktualizację według tej instrukcji. Soft wgrał się bez problemu i jest PL. W informacji o telefonie widnieje model M721H.

Edytowane przez master2007

Quczo    0

A moze ktoś  polecić jakiegos dobrego sprzedawcę z aliexpress gdzie bez obaw mógłbym zamówić m6note? Bo na Polska dystrybucje sie nie doczekam ;)

Tymcio    146

@Quczo polska dystrybucja startuje w przeciągu 2-3 tygodni :) Najpierw będzie przedsprzedaż.

Quczo    0

Hmm miało być w grudniu , miało być w styczniu a teraz w lutym albo marcu.. no może poczekam. A wiadomo w jakich sklepach będzie prowadzona dystrybucja?

Tymcio    146

Tego na razie nie wiem.

boombel86    0

Witam,
Ja próbowałem wszystkich sposobów wgrania nowszego softu(wszystkich próbowałem) i niestety za każdym razem mam bootloop.
Nawet tego tu z G wersją. Wszystko zawsze idzie ok ale później tylko bootloop i musze wracac do 6.1.4.2A.

Tymcio    146

Jeśli nie działa Ci wg tego poradnika, to najpierw spróbuj wgrać najstarszą dostępną wersję chińskiego softu, a potem zrób to, co podaje poradnik.

asd asd    1

Mam wgrany Flyme OS 6.1.4.1A. Mam zmieniony device id na global (72151002M6Note). Jak daje update na global firmware 6.1.4.1G (sciagam z tego wątku 

http://forum.flymeos.com/thread-38218-1-1.html

) to otrzymuje informacje Flyme Couldn't get update file info.

Mam jeszcze jakis inny starszy chinski Flyme wgrać przed globalem ?jesli tak to jaki ? 

Edytowane przez asd asd

asd asd    1

Udało mi się rozwiązać problem aktualizująć w ten sposób:

Switch phone to recovery (vol+power)
Connecting to PC
Copy update.zip to Recovery
Disconnect cable
Start update(update system +wipe data)

Edytowane przez asd asd

asd asd    1

Chciałbym polecić Flyme 6.8.2.10 beta.

Jest to wersja chinska /jest dostepny jez angielski/. Dużo poprawionych błedów. Na tym sofcie telefon chodzi świetnie.

TUTAJ

Po zrootowaniu telefonu (Sign into your device with Meizu account and enable root permissions. (Fingerprint and security> Root permission> accept. )można usunać chińskie śmieci za pomoca Root Explorer_v4.2P.apk lub LINK2SD(freez apps).

Później instalujemy MoreLocale 2 (TUTAJ)wybieramy w nim język polski i prawie wszystko jest po polsku z wyjątkiem settings. 

Dzięki temu mamy najnowszy & najlepszy soft do Meizu praktycznie spolszczony.

Tak to wygląda:

photo_2018-03-05_19-25-50.jpgphoto_2018-03-05_19-25-53.jpgphoto_2018-03-05_19-25-55.jpgphoto_2018-03-05_19-25-58.jpgphoto_2018-03-05_19-29-58.jpg

Telefon jest naprawdę wyśmienity. Od 2 lat używałem telefonów Xiaomi (Redmi3, Redmi4, Redmi Note4) i uważam że Meizu M6 Note jest lepszy/super aparat,łatwość zrootowania i aktualizacji softu(nie trzeba pisać o jakieś zgody jak to jest w Xiaomi o odblokwanie bootloader i późnie 3 dni czekać), głośnik gra głośniej niż w Xiaomi REdmi note 4/.

Jedynym minusem jest jak dla mnie brak aktywnego czujnika linii papilarnych, ale mnie to aż tak nie przeszkadza/świetny aparat to rekomensuje :)/.

Jak dla mnie telefon prawie idealny.

Polecam

Test aparatu Meizu M6 Note

Edytowane przez asd asd

Tomek1234    0

Witam, mam pytanie odnośnie zmiany softu z wersji chińskiej (M721Q) na global (M721H). Czy po zmianie będą dostępne pasma FDD-LTE: B5, B8, B20?

Czy telefony różnią się tylko softem i jego zmiana odblokowuje odpowiednie pasma, czy jednak różnią się hardwarowo?

Znalazłem różnice jak poniżej

M721Q: Network:    2G:GSM B2/B3/B5/B8
                                3G:WCDMA: B1/2/5/8
                                4G:FDD-LTE: B1/B3/B7
M721H: Network:    2G:GSM B3/B5/B8
                                3G:WCDMA: B1/5/8
                                4G:FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20