Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka :(

Prosimy o dodanie forum do wyjątków :) Wyświetlamy jedynie dopasowane reklamy, bez wyskakujących okienek i wideo. Reklam jest malutko i stanowią źródło utrzymania naszej społeczności. Dziękujemy!

Recommended Posts

GGR    0

Meizu statyw + selfie + pilot Bluetooth.

Koszt zakupu na AliExpress ok 20$ (październik 2017).

Kupiłem z zamiłowania do gadżetów tej firmy.

Całość bardzo solidnie wykonana, nóżki statywu mają zamknięcie magnetyczne, więc nie rozkładają się w niepożądanych sytuacjach. Po rozłożeniu mają jedną pozycję - nie można ustawiać ich pod różnymi kątami - szkoda.

Uchwyt na telefon rozsuwa się na szerokość ok 9 cm, jest bardzo solidny i przede wszystkim - stabilnie utrzymuje słuchawkę.

Po złożeniu bardzo dobrze obejmuje cały statyw, tworząc zgrabną, bez wystających elementów całość.

Ciekawym dodatkiem jest pilot zdalnego sterowania, który wkomponowany jest w rączkę statywu, jednak można go odłączyć od całości - bardzo sprytne i praktyczne rozwiązanie.

Pilot ładowany jest przez złącze micro USB, posiada jeden przycisk do wyzwalania migawki, lub sparowania z telefonem.

Jak działa całość?

Jakość wykonania - bez zarzutu.

Udźwig 5 kg to bardzo przyzwoity rezultat - daje dużą stabilizację telefonu.

Konstrukcja jest bardzo praktyczna, po złożeniu spokojnie mieści się w kieszeni.

Za odłączany pilot - duży plus.

Pilot ma jednak pewien mankament - obsługuje jedynie wyzwolenie spustu migawki w aparacie - czyli - nie uruchomimy nim rozpoczęcia nagrywania filmu. Trochę dziwi konsekwencja Meizu w braku współpracy pilotów z funkcją kamery. Do tej pory nie spotkałem pilota, który taką funkcjonalność by zapewniał. Jednym z powodów, dla którego kupiłem ten właśnie gadżet, była chęć sprawdzenia, czy pilot firmowy będzie współpracował z telefonem tej samej firmy (model pro5). Co ciekawe - brak możliwości obsługi kamery w aparacie dotyczy tylko aplikacji systemowej. Czyli ten sam pilot, spokojnie uruchamia rozpoczęcie nagrywania, jednak nie w aplikacji systemowej (sprawdziłem działanie z "A Better Camera Unloced v3.48" - działa).

Statyw zamienia się w poręczne przedłużenie ręki - ma trzy wyciągane z rękojeści sekcje - bardzo stabilne i dobrze spasowane.

Parametry:

Długość po rozłożeniu: 42,5 cm (z rozłożonym uchwytem na telefon - 49 cm)

Waga 145,5 g.

Udźwig 5 kg.

Pozdrawiam i życzę zadowolenia ze stabilizacji tym wszystkim, którzy zdecydują się umieścić telefon na statywie Meizu.

GGR

STATYW MEIZU_1.jpg

STATYW MEIZU_2.jpg

STATYW MEIZU_3.jpg

STATYW MEIZU_4.jpg

STATYW MEIZU_5.jpg

STATYW MEIZU_ 6.jpg