Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka :(

Prosimy o dodanie forum do wyjątków :) Wyświetlamy jedynie dopasowane reklamy, bez wyskakujących okienek i wideo. Reklam jest malutko i stanowią źródło utrzymania naszej społeczności. Dziękujemy!

Tymcio

Testy sprzętu

Recommended Posts

Od polskiego dystrybutora dostałem ten model na testy. Co chcielibyście o nim wiedzieć? 

Witaj Tymcio.

co prawda pierwsze pytanie już długo po Twoim teście, ale ja mam pytanie odnośnie tego tel...

Mam jeszcze Meizu MX5, którego już dość wyeksploatowałem i chciałem przeskoczyć na coś nowszego i generalnie byłem nastawiony na Meizu Pro 6 Plus, ale jakoś trafiłem na Nubie Z17 (zdecydowanie poza moim zasięgiem cenowym) oraz na Z11 (nie "mini" i nie "max") i ten tel już mógłby być. Myslałem o wersji 6/64 GB lub 6/128 GB. Ponieważ testowałeś i Pro 6 Plus i Z11 6/64 GB, to jakbyś je ze sobą porównał? Oba są z 2016 r. Jak się ma do siebie ich wydajność, obsługa, funkcje, możliwości, aparat, bateria, jakość dźwięku z głośniczka, problemy z zasięgiem, itd.? Który lepszy? Czy Z11 obsługuje przesyłanie obrazu przez wifi na TV, jak to jest w MX5?

Pro 6 Plus ma Exynosa 8 rdzeni, a Z11 Snapdragona 820 z 4 rdzeniami, ale za to może mieć więcej ramu. Nie potrafię się wypowiedzieć co do grafiki Adreno i Mali -> brak lepszej wiedzy. :-(

Mam dylemat, bo cena podobna, no 6/128 GB w kolorze coffe gold, trochę droższy. :-)

Podpowiesz? Doradzisz i porównasz?

Dzięki.

Edytowane przez Dudi77

W mojej opinii Nubia Z11 jest lepsza z racji bardziej dopracowanego systemu i pracy na snapie 8xx ;)

A co sądzisz o głośniczku zewnętrznym, bo czytam sprzeczne opinie? Miałeś problemy z zasięgiem sieci (często przebywam w miejscach, gdzie zasięg jest b. słaby) i czy szybko przełączał się z np. z 4G na 3G itp. Obsługuje przesyłanie obrazu przez wifi na TV? Nie mogę niestety znaleźć inf. na ten temat, a przeczytałem chyba prawie wszystko co google pokazuje w naszym rodzimym języku.

Nie miałem problemu z zasięgiem :) Obraz przez WiFi na TV - chodzi Ci o Chromecast? 

Chromecast obsługiwany jest chyba przez wszystkie urządzenia z Androidem (choć moge się mylić). Jednak Nubia go obsługuje :)

Chcialem troche odswiezyc temat... Mam juz swoja Nubie Z11 (6/64 GB), z ROMem international Android 6.0.1 Nubia UI 4.0 i chcialem zrobic upgrade do Nougat'a, ale polskiej oficjalnej stronie Nubii nie ma w dziale download nowej wersji, a w wersji ang lub wloskiej (tudziez hiszpanskiej) juz jest. Przez OTA pokazuje, ze mam najnowszy soft. Wiesz cos na temat upgrade'u dla Z11 dla Polski?

Patrzylem na roznych forach i artykulach obcojezycznych w necie, ale pokazuja rozne nazwy plikow (koncowki nazw plikow) i nie wiem czy moge zrobic upgrade, a nie chcialbym uwalic telefonu.

Mozesz cos podpowiedziec?

Edytowane przez Dudi77

18 godzin temu, Dudi77 napisał:

Chcialem troche odswiezyc temat... Mam juz swoja Nubie Z11 (6/64 GB), z ROMem international Android 6.0.1 Nubia UI 4.0 i chcialem zrobic upgrade do Nougat'a, ale polskiej oficjalnej stronie Nubii nie ma w dziale download nowej wersji, a w wersji ang lub wloskiej (tudziez hiszpanskiej) juz jest. Przez OTA pokazuje, ze mam najnowszy soft. Wiesz cos na temat upgrade'u dla Z11 dla Polski?

Patrzylem na roznych forach i artykulach obcojezycznych w necie, ale pokazuja rozne nazwy plikow (koncowki nazw plikow) i nie wiem czy moge zrobic upgrade, a nie chcialbym uwalic telefonu.

Mozesz cos podpowiedziec?

A gdzie kupiłeś telefon ? 

Ale polski jezyk powinien byc normalnie? A nie wiesz moze gdzies ze swoich zrodel kiedy moze byc dostepne przez OTA?

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam problem. Z SMSami. Wbudowana aplikacja mi nie odpowiada, a ChompSMS, ktorej zawsze uzywalem nie dziala prawidlowo, tzn. nie dochodza SMSy (gina gdzies po drodze). Na Meizu MX5 mialem to samo, ale nie pamietam jak sobie z tym poradzilem. Przestawialem juz na rozne sposoby powiadomienia stockowej aplikacji i ChompSMS, ale bez efektu. :-(

Powinien być :) A kiedy OTA, to najlepiej spytaj Nubia Polska na fanpage.

Meizu MX5 miał problem z uprawnieniami.

Juz do nich napisalem na FB. Zobaczymy co odp. Dzieki za podpowiedz.

Co do uprawnien, idzie to jakos ugryzc w Nubii i gdzie tego szukac? Jak sobie z tym poradzic?

Czy te uprawnienia, to raczej ogolny problem w ROMie, czy moze wystepowac tylko z niektorymi aplikacjami?

Ta stockowa aplikacja do sms'ow jest nie do zniesienia. Jest ogolona kompletnie ze wszystkiego, nawet nie ma "emotikonow", nie marzac juz o innych dodatkach... :-(