Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka :(

Prosimy o dodanie forum do wyjątków :) Wyświetlamy jedynie dopasowane reklamy, bez wyskakujących okienek i wideo. Reklam jest malutko i stanowią źródło utrzymania naszej społeczności. Dziękujemy!

Tymcio

Jak zmienić język z chińskiego na angielski w Yi Dash Cam

Recommended Posts

Tymcio    141

Wiele osób może zastanawiać się, czy kupując kamerkę z Chin będzie możliwe korzystanie z niej w Polsce. Tak, będzie, lecz otrzymamy ją z językiem chińskim. W tym poradniku jednak opiszę jak szybko zmienić język z chińskiego na angielski (innych dostępnych w tej kamerce na razie nie ma).

1. Tworzymy 3 pliki:
    engmode
    AAA222CCC.txt
    SN.txt
  2. Do pliku AAA222CCC i SN przepisujemy pierwsze 14 znaków naszego numeru seryjnego, np. CABACACNC01721 i zmieniamy CN na US, by nasz numer wyglądał tak CABACAUSC01721.
  3. Wszystkie trzy pliki przerzucamy na kartę microSD (najlepiej mieć ją sformatowaną do Fat32).
  4. Kartę następnie wkładamy do kamerki odłączonej od prądu, po czym podłączamy ją do prądu, np. do laptopa (kamera uruchomi się sama).
  5. Po uruchomieniu pojawi się ekran z wyświetlonym nowym numerem seryjnym i aktualną wersją systemu.
  6. Wyłączamy kamerkę i wyciągamy kartę. Odłączamy też kamerę od prądu.
  7. Wkładamy kartę znów do komputera, formatujemy ją (ponownie) i pobieramy plik Emergency Aid ze strony producenta - https://www.yitechnology.com/support/firmware_dash/id/3 
    UWAGA: Jeśli naszego numeru seryjnego tam nie ma, to wybieramy wersję z numerem najbardziej zbliżonym - dla numeru podanego w punkcie 2 użyłem wersji CABAA.
  8. Pobrany plik FWCARC10.bin wrzucamy na kartę, wkładamy ją do kamerki (odłączonej od prądu).
  9. Podłączamy kamerkę do prądu. Zapali się czerwona lapka i ekran będzie chwilę czarny. Po chwili (do 5 minut) kamera uruchomi się z nowym systemem i językiem.
  10. Mamy angielskie menu! 

Witam. Chyba uwaliłem zmianę języka na angielski. Pojawił mi się komunikat "system language adaptation fail acces denided". Nie mogę nic zrobić , próbowałem resetu ale ciągle pojawia się ten komunikat. Dodam że zmieniałem język w drugiej takiej samej kamerze i się udało. Proszę o pomoc!

IMG_20170828_215346[1].jpg

Edytowane przez Artur Christoph

Tymcio    141

Zrobiłeś wszystko tak, jak opisano ?