gizchina.com.pl

Biznes IT Marketing

finansowanie zakupów
Biznes

Dlaczego i kiedy warto skorzystać z finansowania zakupów?

Towary w promocji, zbliżająca się podwyżka cen, duże zlecenie… To tylko niektóre powody, dla których czasami trzeba zrobić większe zakupy firmowe. Co jednak w sytuacji, gdy nie masz wystarczających środków i potrzebujesz pieniędzy? Rozwiązaniem może być finansowanie zakupów w PragmaGO, czyli alternatywa dla kredytów bankowych. Na czym polega ta możliwość i kto może z niej skorzystać? Sprawdź!

Na czym polega finansowanie zakupów w PragmaGO?

Finansowanie zakupów, czyli inaczej raty dla biznesu lub faktoring zakupowy, to bardzo proste rozwiązanie. Robisz zakupy, których potrzebujesz, PragmaGO opłaca fakturę, a później spłacasz całkowity koszt w ratach (od 3 do 24 rat). Wystarczy złożyć wniosek przez internet. W ten sposób możesz uzyskać limit do 100 tys. złotych.

To alternatywa dla kredytów bankowych – finansowanie uzyskasz szybko i bez zbędnych formalności. Dzięki temu możesz realizować swoje cele biznesowe, zamiast czekania na przypływ gotówki lub szukania innych źródeł (np. chwilówek). Z usługi korzystają najczęściej przedsiębiorcy, którzy mają nagłą potrzebę zakupową, np. w związku z okazją rynkową.

Chcesz wiedzieć więcej, czym finansowanie zakupów różni się od kredytu w banku? Sprawdź artykuł: https://pragmago.pl/porada/pozabankowe-pozyczki-i-kredyty-dla-firm/

Dla kogo jest finansowanie zakupów?

Zastanawiasz się, czy finansowanie zakupów jest dla Ciebie? To dobre rozwiązanie, jeśli:

  • z jakiegoś powodu nie masz wystarczających środków, by w całości opłacić zakupy firmowe (lub nie chcesz korzystać w danym momencie ze zgromadzonej gotówki),
  • masz nagłą potrzebę zakupową, np. związaną z dużym zleceniem i koniecznością nabycia większej ilości towaru,
  • zależy Ci na zachowaniu płynności finansowej bez angażowania banku,
  • szukasz bezpiecznej i wygodnej opcji dla swojego biznesu.

Z finansowania zakupów w PragmaGO możesz skorzystać bez względu na to, jaką formę ma Twój biznes (jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka), ilu pracowników zatrudniasz i w jakiej branży działasz. Firma powinna istnieć na rynku minimum 12 miesięcy.

Jak skorzystać z finansowania zakupów?

W przeciwieństwie do usług bankowych – w tym przypadku wszystko załatwisz online, bez spełniania skomplikowanych warunków i podpisywania papierowej umowy. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej (podajesz w nim m.in. dane swojej firmy), załączyć potwierdzenie zakupu (np. fakturę lub fakturę pro forma) i wybrać interesującą Cię liczbę rat.

Weryfikacja jest szybka – a warunki (w tym całkowity koszt) otrzymujesz e-mailem. Aby wszystko zaakceptować, wystarczy SMS. Pieniądze od PragmaGO są przelewane na konto dostawcy przelewem ekspresowym. Później spłacasz raty do 10. dnia każdego miesiąca. Otrzymujesz również dostęp do Strefy klienta, w której możesz m.in. szybko wnioskować o zmianę limitu finansowania.

Finansowanie zakupów to wygodna opcja w nagłych sytuacjach – jeśli zależy Ci na szybkim opłaceniu zakupów, dzięki którym możesz dalej rozwijać swój biznes bez przeszkód!