Honor 8X wchodzi do Europy. W przyszłym miesiącu zawita do Polski


honor 8x

Choć premiera Honora 8X odbyła się na początku poprzedniego miesiąca, telefon jeszcze nie trafił na rynek europejski. Sytuacja ta ma się zmienić zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami. Znamy już oficjalny termin wejścia Honora 8X na nasz rynek.

Honor 8X – porządny średniak z Kirinem 710

Mimo iż portfolio Honora nie jest dla mnie przejrzyste, tak jak serie urządzeń wydzielone u Huawei'a lub Samsunga, to od zawsze rzucały się w oczy modele z dopiskiem „X”. Najnowszym przedstawicielem tej linii jest tytułowy Honor 8X, który również ma szansę się wyróżnić. Według informacji producenta, urządzenie zostało zaprojektowane z myślą połączenia zaawansowanych technologii z estetyczną formą. Trzeba przyznać, że wygląda on całkiem dobrze: minimalistyczny design, 6,5-calowy ekran FullView zajmujący aż 91% przedniego panelu dzięki technologii COF (chip-on-film) oraz tylna obudowa ze szkła Aurora Glass z błyszczącym wzorem o podwójnej teksturze. Jeśli mowa o flagowych technologiach należy wspomnieć o zastosowaniu AI w aplikacji kamery czy GPU Turbo.

Co ciekawe, Honor chwali się, że przeprowadził badania sprawdzające do czego jego klienci najczęściej używają swoich telefonów. Z analizy przeprowadzanej przez Kantar Millward Brown w krajach europejskich (m.in. w Polsce na 300 osobach) wynika, że młodzi ludzie najczęściej używają tych funkcji smartfonów, które umożliwiają im: fotografowanie, korzystanie z mediów społecznościowych, przeszukiwanie sieci i czytanie e-maili. Honor 8X ma być odpowiedzą na te potrzeby, zgodnie z hasłem „Beyond Limits” i służyć jako przenośny osobisty komputer.

Zgodnie z zapewnieniami o bardzo atrakcyjnej cenie, Honor 8X ma stać się najlepszym ekonomicznym smartfonem 2018 roku. Musi być w tym ziarnko prawdy, ponieważ kosztuje on 250 € w niemieckim Media Markt, czyli ok. 1080 złotych (dla porównania Honor Play kosztuje u nas tyle samo co tam, a Honor 10 jest u nas droższy).

Telefon ma być dostępny w polskich sklepach już od połowy października!