Xiaomi Mi Note 4 lub inaczej Xiaomi LEX zadebiutuje razem z Mi Mix 3


xiaomi mi note 3
Xiaomi Mi Note 3

Dopiero co pojawił się plakat mający zapowiadać rzekomą premierę Xiaomi Mi Mix 3, która ma odbyć się 15 października, a już w sieci pojawiła się kolejna grafika informująca o tym wydarzeniu. Tym razem mowa jednak nie o czwartej odsłonie bezramkowca giganta z Państwa Środka a o Xiaomi Mi Note 4!

Dwie premiery Xiaomi jednego dnia?

Data premiery nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez samego producenta, więc musimy traktować ją z lekkim przymrużeniem oka. Jakiś czas temu pojawiły się w sieci informacje o tajemniczym urządzeniu nazwanym Xiaomi LEX. I chociaż wiele osób już wtedy podejrzewało, że pod nazwą tą kryje się Mi Note 4 to dopiero teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tych plotek. Xiaomi Mi Note 3 został zaprezentowany światu w wrześniu zeszłego roku. Wielu posiadaczy tego urządzenia, a w tym i ja, z niecierpliwością wyczekiwało jego następcy. Wszystko wskazuje na to, że w końcu się doczekaliśmy i już 15 października poznamy Mi Note 4.

xiaomi mi note 4

Co wiemy na temat tego smartfona? Bardzo, bardzo mało. Urządzenie ma otrzymać identyczny przycisk służący do wybudzania asystenta głosowego Xiao AI jak Mi Mix 3. I to tak naprawdę tyle. Na temat specyfikacji nie wiemy nic więcej. Oczywiście powinniśmy otrzymać coś mocniejszego i lepszego niż Mi Note 3, ale biorąc pod uwagę niektóre decyzje Xiaomi nie jest to takie oczywiste. Nie spodziewałbym się wykorzystania procesora z serii 800 od Qualcomma, a raczej Snapdragona 710 lub nawet 660.

Jednostka ta będzie zapewne wspierana przez 6 GB RAMu, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB, 128 GB lub nawet 256 GB pamięci wewnętrznej. Ciężko gdybać na temat ekranu czy samego wyglądu urządzenia. Najprawdopodobniej urządzenie otrzyma ekran o proporcjach 18:9 lub 19:9 w zależności od tego czy gigant z Państwa Środka zdecydował się na wykorzystanie notcha czy nie. Wszystko powinno stać się jasne już 15 października!

Czekacie na Xiaomi Mi Note 4? Czego od niego oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!