Huawei znalazł się w TOP 100 najlepszych, światowych marek


Interbrand top 100 huawei 3

Huawei z roku na rok zdobywa coraz to więcej klientów, a to przekłada się w znaczący sposób na wyniki finansowe. Teraz gigant z Państwa Środka znalazł się w TOP 100 najlepszych marek. Zestawienie to przygotowało Interbrand czyli największa firma consultingowa na świecie.

68 miejsce Huawei!

Pierwszej trzy miejsca w zestawieniu nie powinny nikogo dziwić. Zajmuje je trzech gigantów – Apple, Google oraz Amazon. W zeszłym roku chiński gigant osiągnął 70 miejsce. W ciągu roku producent z Państwa Środka zwiększył swoją wartość o 14% co dało mu awans na 68 lokatę. To już piąty rok z rzędu obecności Huawei w rankingu przygotowywanym przez Interbrand. Przełomem był 2014 rok, w którym to właśnie chiński gigant stał się pierwszą firmą z Chin, która znalazła się w zestawieniu TOP 100.

Interbrand top 100 huawei 2

Wtedy też firma z Państwa Środka ulokowała się na 94 miejscu. W 2015 roku awansowała na 88 lokatę, w 2016 roku na 72. To sprawia, że to właśnie Huawei jest jedną z najszybciej rozwijających się firm z sektora technologicznego. I chiński producent nie chce skończyć swojej przygody z TOP 100 najlepszych marek na 68 miejscu. Bez wątpienia zrobi on wszystko by nadal, z roku na rok, piąć się w górę.

Interbrand top 100 huawei

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a możemy być pewni tego, że Huawei będzie chciał zrobić wszystko by dogonić gigantów znajdujących się na podium. Oczywiście droga do tego jest jeszcze długa, ale jeśli sprzedaż nadal będzie z roku na rok rosnąć w tak zastraszającym tempie to prędzej czy później chińska firma nawiąże walkę z dużo większymi producentami.

Korzystacie z urządzeń Huawei? Czekamy na komentarze!