Wyciek oprogramowania zapowiada kolejne nowości w Huawei Mate 20


Huawei Mate 20 1

Do premiery flagowców z serii Mate 20 zostało już naprawdę niewiele czasu. Prezentacja urządzeń odbędzie się 16 października w Londynie. Jednak jeśli chodzi o specyfikację smartfonów to z dnia na dzień wiemy na jej temat coraz to więcej. Tym razem w sieci pojawiły się wycieki oprogramowania mające zdradzać nam jakie nowości wymyśliła firma Huawei. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Easy Projection Wireless

Podobną funkcję widzieliśmy już w Mate 10, ale teraz gigant z Państwa Środka ma iść o krok dalej. Jak sama nazwa wskazuje cała komunikacja będzie odbywać się bezprzewodowo, a co za tym idzie nie będziemy musieli korzystać z jakichkolwiek kabli czy adapterów aby podłączyć nasz telefon do monitora. Połączenie będzie odbywać się za pośrednictwem sieci Wi-Fi i to zarówno na 2.4 jak i 5 GHz. Do dyspozycji mamy mieć dwa tryby. W pierwszym będziemy mogli z Huawei Mate 20 stworzyć stację roboczą. W drugim przesyłany będzie jedynie obraz, co może być wykorzystywane na przykład do oglądania filmów czy przedstawiania prezentacji.

Huawei Mate 20 5

HiVision

Technologia to jest autorskim rozwiązaniem firmy Huawei mającym być odpowiedzią na Google Lens. Zaawansowane oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję będzie w stanie rozpoznać na przykład prawie każdy typ jedzenia i dodatkowo podać jego kaloryczność oraz przybliżony skład. Oczywiście nie zabraknie rozpoznawania miejsc, tekstów, pojazdów czy innych urządzeń. Dodatkowo wszystko może być tłumaczone w czasie rzeczywistym na angielski, chiński, japoński, koreański, hiszpański, rosyjski, włoski, niemiecki czy portugalski. Języka polskiego zabrakło, ale tego można się było spodziewać. HiVision ma działać znacznie lepiej niż rozwiązania konkurencji za sprawą Kirinowi 980. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już niedługo.

Specyfikacja Huawei Mate 20

Ostatnie doniesienia mówią, że Huawei Mate 20 otrzyma ekran TFT o przekątnej 6,53 cala oraz rozdzielczości FullHD+ (2244 x 1080 pikseli). Wyświetlacz typu AMOLED ma znaleźć się jedynie w Mate 20 Pro. Sercem urządzenia będzie najmocniejszy procesor z portfolio firmy Huawei czyli Kirin 980. Jednostka ta ma być wspierana przez 4 GB, 6 GB lub 8 GB RAMu. Na pliki użytkownika przeznaczone zostanie 64 GB, 128 GB, 256 GB lub nawet 512 GB pamięci wewnętrznej.

Co ciekawe Mate 20 nie ma otrzymać czytnika linii papilarnych w ekranie. Funkcja ta będzie dostępna jedynie w modelu z dopiskiem „Pro”. W Mate 20 czytnik został umieszczony z tyłu tuż pod trzema aparatami. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 4000 mAh, która ma wspierać bezprzewodowe ładowanie.

Co myślicie o Huawei Mate 20? Czekamy na komentarze!