Sharp Aquos Zero zadebiutuje z ekranem OLED


Sharp Aquos Zero

Stało się. Sharp zdecydował się na wyposażenie swojego najnowszego telefonu w ekran OLED. Może to nieco dziwić, że firma zajmująca się w dużej mierze ekranami, nie wpadła na ten pomysł już wcześniej. Zaprezentowany na IFA 2018 model o nazwie kodowej 801SH, to tytułowy Sharp Aquos Zero i to właśnie on będzie pierwszym w historii telefonem z ekranem OLED od Sharpa.

Flagowy debiut Sharp

Jak na flagowca przystało, powinniśmy spodziewać się ujrzenia porządnego telefonu. Pod względem wyglądu, wzornictwa czy specyfikacji – taki właśnie jest. Reklamuje się go jak najlżejszy telefon z ekranem OLED na świecie – ważyć ma zaledwie 146 gram. Dlaczego o tym wspominam już na początku? Ponieważ ramka dookoła telefonu wykonana jest ze stopu magnezu, plecki natomiast z włóka węglowego.

Sharp Aquos Zero

Resztą wyglądu przypomina inne flagowe smartfony.  Spory notch na środku, w którym umieszczono przedni aparat a tuż nad nim głośnik do rozmów. Warto zauważyć, że na zdjęciach wykorzystane jest miejsce po bokach wcięcia, co jest sporym plusem.

Obie krawędzie zakrzywiono na styl jak w Samsungach, więc widać, że wzorują się na najlepszych. Krawędzie wydają się być węższe niż całość telefonu, jednak jest to spowodowane właśnie wspomnianym zakrzywieniem krawędzi.

Sharp Aquos Zero

Sharp Aquos Zero wyposażono w ekran 6.2 cala, który ma rozdzielczość 2992 x 1080 pikseli. Daje nam to proporcje rzędu 18.7:9, więc mniej standardowo. Warto zaznaczyć, że będzie on obsługiwał szeroką gamę kolorów DCI-P3 a także HDR.

Plecki to może być małe zaskoczenie. Otóż znajdziemy tam aparat, jednak pojedynczy. W dobie dwóch/trzech/czterech aparatów, pojedyncza kamera może być niemałym odmieńcem. 22,6 Mpix z tyłu ma zapewnić świetnej jakości zdjęcia, ale czy tak będzie, to się okaże. Pod nim ulokowano także skaner linii papilarnych i nie wiadomo, czy będą inne opcje odblokowania.

Sharp Aquos Zero

Najważniejsze, czyli serce i wspomagacze. Przysłowiowym sercem Sharp Aquos Zero jest Snapdragon 845, 6 GB RAMu oraz 128 GB pamięci wbudowanej. Dosłownie – jest flagowo. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie oraz baterii 3130 mAh. Do tego dochodzi wodoodporność IP68, obraz wspierany przez Dolby Vision a dźwięk, przez Dolby Atmos.

Sharp Aquos Zero

Jedyne co wiemy to fakt, że tej zimy ma być dostępny do kupienia w Japonii i tyle. Cen niestety jeszcze nie podano, więc nie można określi, w jakich przedziałach pieniężnych będzie można go kupić.

Jak wam się podoba Sharp Aquos Zero? Da radę na rynku?

Źródło:

gizmochina.com