OnePlus dołącza do peletonu – 1+6T nie będzie miał jacka


OnePlus 6T

Stało się. OnePlus 6T nie będzie wyposażony w tradycyjne złącze słuchawkowe. I chociaż fani marki mogę nie być zadowoleni z tego faktu, to właśnie taka jest decyzja chińskiego producenta. Informacje na ten temat zostały opublikowane przez samego CEO OnePlus – Carla Pei. Jaki jest powód takiego kroku?

Po co komu jack?

Firma OnePlus zaprezentowała już światu swoje słuchawki wyposażone w USB typu C. To już dla wielu jasno mówiło, że najnowszy smartfon chińskiego producenta nie będzie posiadać tradycyjnego złącza słuchawkowego. Chwilę później Carl Pei udzielił wywiadu portalowi TechRadar, w którym potwierdził te plotki. Jego zdaniem uzasadnienie tej decyzji jest bardzo proste. Coraz więcej osób korzysta z bezprzewodowych słuchawek. Według CEO OnePlus aż 59% użytkowników urządzeń tej firmy posiadało dokanałówki Bluetooth przed premierą Bullets Wireless. Teraz liczba ta ma diametralnie wzrosnąć.

OnePlus 6T
Pokrowiec na OnePlus 6T

Kolejnym powodem usunięcia jacka ma być zwiększony czas pracy na baterii. Jedynym logicznym wytłumaczeniem tych słów jest powiększenie samego ogniwa, ale plotka ta nie została potwierdzona przez samego CEO. Carl Pei skomentował to jedynie słowami, że pojemność baterii będzie wystarczająca dla większości użytkowników. Co to oznacza? Ciężko powiedzieć. Oczywiście słuchawki Bluetooth nie będą jedynym sposobem słuchania muzyki. W pudełku znajdziemy przejściówkę z USB C na tradycyjnego jacka 3,5 mm. Najprawdopodobniej w zestawienie nie będzie samych słuchawek. To ma zagwarantować niższą cenę samego urządzenia. OnePlus 6T ma zostać zaprezentowany w październiku tego roku. Oczywiście nie zabraknie topowej specyfikacji, a także czytnika linii papilarnych ukrytego w wyświetlaczu czy malutkiego notcha przypominającego kroplę wody. Koniec roku zapowiada się wyjątkowo ciekawie jeśli chodzi o premiery smartfonów!

Czekacie na premierę OnePlus 6T? Czy usunięcie jacka jest waszym zdaniem dobrą decyzją? Czekamy na komentarze!