ASUS ROG Phone oficjalnie w Chinach – cena nie zachęca


ASUS ROG

Szereg produktów jakie ogłosił ASUS w Chinach przyćmiewa premiera gamingowego smartfona, jakim jest ASUS ROG Phone. Niejednokrotnie już o nim słyszeliśmy, lecz teraz miał oficjalną premierę w Chinach. Towarzyszyło jej przedstawienie cen za ten telefon i… są co najmniej odpychające. No chyba, że około 875 $ to dla was odpowiednia cena – niemalże 3250 PLN.

Wygląd ASUS ROG Phone

Jeśli chodzi o to, jak ASUS ROG Phone się prezentuje, to jest to coś więcej niż typowy smartfon na rynku. Czarny kolor z miedzianymi akcentami dla chłodzenia czy przednie głośniku na panelu z przodu. Pod logiem ROG na pleckach kryje się dioda RGB, która ma różne tryby pracy. Jak widać, nie tylko w „pecetach” modna jest dyskoteka. Inny kształt mają również podwójny aparat jak i skaner linii papilarnych. Myślę, że jeśli chodzi o to, czy się podoba, to jest to kwestia gustu – jednym zapewne wpadnie w oko, innym wręcz przeciwnie.

ASUS ROG

Specyfikacja ASUS ROG Phone

Co konkretnie znajdziemy w tym telefonie, że jego cena wynosi aż tyle? Jest to ekran AMOLED o przekątnej 6.7 cala i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Warto zaznaczyć, że odświeżanie w tym wypadku wynosi 90 Hz a czas odpowiedzi to 1 ms – jak na smartfon to zdecydowanie na plus względem konkurencji. Proporcje jak łatwo zauważyć to 18:9. Górna i dolna ramka to miejsce dla wspomnianych wyżej dwóch głośników – stąd zapewne ich nie najmniejszy rozmiar.

Napędzać go będzie Snapdragon 845, lecz w tym wypadku będzie on miał taktowanie aż 2.96 GHz a nie 2.8 GHz jak w innych smartfonach.  Wspiera go konfiguracja pamięci 8 GB RAMu i do wyboru 128/512 GB wewnętrznej.

ASUS ROG

Co znajdziemy na pleckach? Obiektyw Sony IMX363, który zapewnia 120 stopni szerokości, ma 12 Mpix i światło f/1.7. Towarzyszy mu oczko 8 Mpix. Z przodu także znajdziemy aparat 8 Mpix ze światłem f/2.0. Ulokowano go nad ekranem, co wydaje się najlepszym rozwiązaniem, jeśli zostawiono ramkę nad nim. Według producenta, zarówno tylny jak i przedni aparat wyposażono w sztuczną inteligencję, służącą chociażby do rozpoznawania scenerii.

Całość pracuje na baterii 4000 mAh, która obsługuje Hyper Charger (szybkie ładowanie 30 W) jak i Quick Charge 4.0. Dzięki umieszczeniu układu ładowania w ładowarce a nie telefonie, ASUS ROG ma się nie nagrzewać w trakcje jego ładowania, co może być sporym plusem.

Specjalny system chłodzenia z komorą parową 3D pilnuje tego, aby grając nawet w najbardziej wymagające gry, telefon nadal pozostał chłodny. Dodajmy do tego szereg akcesoriów, które można pod niego podpiąć. Jednym z takich dodatków jest AeroActive Cooler, który jest dołączanym wentylatorem do ROGA. Przy jego użyciu można zejść nawet do temperatury – według producenta – 4.7 oC.

ASUS ROG

Dzięki stacji dokującej jaką jest Mobile Desktop, możemy uczynnić z telefonu komputer. Nie jednemu przypadnie to do gustu. Mamy także gamepad czy stację dokującą TwinView Dock, która zapewnia nam dodatkowy ekran i baterię o pojemności 6000 mAh.

Na prawej krawędzi znajdziemy odprowadzanie ciepła, co również w trakcie grania może być bardzo pomocne. ASUS ROG wyposażono także w specjalny tryb X. który działa w ten sposób, że ściskając ramkę telefonu, tryb aktywuje się i cała moc telefonu jest skoncentrowana na grach.

Ceny, które zwalają z nóg

Od jakiej kwoty będzie nam dane kupić ASUS ROG? Zaczynają się od 875 $ dla wersji 8/128 GB (3240 PLN). Za wersję 8/512 GB przyjdzie nam zapłacić 1165 $ (4315 PLN) i nie jest to najwyższa półka cenowa. Trzecia wersja jako edycja specjalna E-Sport Armor Liited Edition wyceniono na… 1895 $ – nieco ponad 7000 PLN. Nie wiadomo jeszcze, co znajdzie się w trzeciej wersji i skąd ta cena. Zapewne będzie to cały zestaw akcesoriów, bo co innego? Sprzedaż zaczyna się 26 września, natomiast w przedsprzedaży dostępny jest na JD.com.

Ktoś zamierza kupić ten telefon? Zainteresował was?

Źródło:

gizmochina.com