Huawei Watch GT i Honor Watch na horyzoncie


Huawei Watch 2 Porshe design
Huawei Watch 2 Porsche Design

Nowy procesor Qualcomma, Snapdragon 3100, został zaprezentowany. Jednostka ta będzie napędzać większość topowych smartwatchy, które już niedługo pojawią się na rynku. Jednymi z pierwszych inteligentnych zegarków z Snapdragonem 3100, jak nie pierwszymi, mają być Huawei Watch GT oraz Honor Watch. Wszystko wskazuje na to, że ich premiera odbędzie się już niedługo!

Certyfikacja już jest!

Zarówno Huawei Watch GT jak i Honor Watch zostały już certyfikowane w Europie, a co za tym idzie możemy być pewni, że pojawią się na większości rynków Starego Kontynentu. Niestety sama certyfikacja nie przynosi nam jakichkolwiek informacji na temat specyfikacji urządzeń, więc jedyne co nam zostaje to opieranie się na plotkach i przeciekach, które mogą, ale nie muszą okazać się prawdą. Zacznijmy od Huawei Watch GT, bo to na jego temat wiemy zdecydowanie więcej. Oczywiście sercem zegarka będzie Qualcomm Snapdragon 3100. Jednostka ta będzie wspierana przez 768 MB RAMu (tyle co w poprzednim smartwatchu Huawei), a na pliki użytkownika i aplikacje przeznaczono 4 GB pamięci wewnętrznej.

Huawei Watch GT

Nowy procesor oraz nowa aktualizacja systemu WearOS ma przynieść wiele użytecznych zmian, ale te pozostają niestety tajemnicą. Honor Watch będzie tańszą alternatywą, jak to zwykle bywa w przypadku urządzeń tego producenta, dla zegarka Huawei. Oczywiście wraz ze spadkiem ceny zabraknie niektórych funkcji, takich jak na przykład łączności LTE. Premiera Huawei Watch GT może odbyć się już w październiku tego roku. To właśnie wtedy zaprezentowany zostanie Mate 20, a nowy smartwatch mógłby być ciekawym dodatkiem do flagowego smartfona. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Korzystanie z inteligetnych zegarków? Czekacie na nowe urządzenia Huawei i Honor? Zapraszamy do dyskusji!