Huawei Mate 20 Porsche Design – znamy nazwę kodową


Huawei Mate 20

Huawei P20 i P20 Pro robią niemałą furorę, co przyczynia się na spore zainteresowanie tymi telefonami. Wraz z nimi debiutował Mate RS Porsche Design. Jak wiadomo, jest to ta najdroższa wersja, która miała skaner linii papilarnych w ekranie czy też 512 GB wbudowanej pamięci. Według Rolanda Quandta Huawei pracuje nad telefonem z nazwą kodową Everest – prawdopodobnie będzie to Mate 20 Porsche Design.

Kolejna wersja dla bogatych

Według wspomnianego wyżej informatora, pracownicy używają „kryptonimu” Everest, który tyczy się jakeś nowego urządzenia o numerze EVR-xxxx. Może nią być właśnie Porsche Design dla Mate 20, bądź dla wersji Pro. Mają one odpowiednio nazwy Hima i Laya, więc nieco się to gryzie, aczkolwiek są to plotki, więc zawsze jest odrobina niepewności.

Mate 20 Porsche Design ma mieć najlepszą możliwą specyfikację. Oczekuje się w nim procesora Kirin 980, wspierać go może 6/8 GB RAMu. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to tak jak w „RS”, może ona mieć 512 GB. Czego jeszcze można się spodziewać? Na pewno w jakimś stopniu oczekuje się potrójnego aparatu tylnego w pionowym układzie.

Prawdopodobnie ujrzymy w nim zakrzywiony ekran AMOLED, który możliwe, że nie będzie miał wcięcia w ekranie. Wspominał o tym Dyrektor Kreatywny Porsche Design – Christian Schwamkrug – według którego wcięcie psuje wygląd i estetykę telefonu.

Huawei Mate RS

Skaner linii papilarnych w ekranie wydaje się raczej obowiązkowy i prawdopodobnie będzie on jedynym skanerem, ponieważ z tyłu już takowego nie ujrzymy. Na koniec warto wspomnieć, że będzie obsługiwał szybkie ładowanie 40 W, oraz bezprzewodowe 15 W.

Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro poznamy już za miesiąc, bowiem prezentacja odbędzie się 16 października. Cena jaka pojawia się w internecie, dotycząca wersji Porsche Design oscyluje w okolicach 2000 $ – 7400 PLN. Ostro!

Co myślicie o takiej wersji telefonu i przede wszystkim o tak wysokiej cenie?

Źródło:

gizmochina.com