Wiemy kiedy Honor 8X trafi do Europy! Został mniej niż miesiąc


honor 8x

Trochę ponad tydzień temu byliśmy świadkami chińskiej premiery dwóch nowych średniaków od chińskiego producenta – Honor 8X i Honor 8X Max. Najprawdopodobniej wzbudziły niemałe zainteresowanie, które nie ominęło nawet siedziby Xiaomi. Lin Bin postanowił udowodnić, że to jednak produkty pomarańczowych są lepsze, a konkretniej Mi 6x. W końcu Honor i Xiaomi celują w podobnych klientów – osoby młode.

Premiera Honor 8X w Europie

Jak donoszą zagraniczne media, zaproszenia na europejską premierę Honora 8X są już rozsyłane. Mniejszy model ma zadebiutować 11 października w Pradze, w Czechach. Oznacza to, że już za około miesiąc najnowszy model Chińczyków powinien zawitać także na polskie półki sklepowe. Niestety nie wiadomo, czy razem z nim dostaniemy także 8X Max, choć muszę przyznać, że byłby to bardzo dobry krok tego producenta – Xiaomi wciąż nie wprowadziło swojego „kolosa” do Europy.

plakat

Honor 8X to telefon z dużym, 6,5-calowym wyświetlaczu o proporcjach 18:9. Jego konstrukcja jest prawie bezramkowa, ale niestety nie obyło się bez wcięcia w ekranie. Za wydajność telefonu odpowiada nowy Kirin 710, następca szeroko wykorzystywanego Kirina 659, który trafił też do Mate'a 20 Lite. 8X ma 4 GB lub 6 GB RAM-u i 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. W Chinach są dostępne cztery wersje kolorystyczne, które w zależności od pamięci kosztują 1,399 lub 1,899 juanów (około 750 – 1000 zł). Jak wiadomo, europejskie ceny są zawsze wyższe, ale myślę, że Honor 8X powinien być tańszy od Mate 20 Lite (1599 zł) oraz Honora Play (1499 zł). Bardzo możliwe, że jego cena w Europie wyniesie około 299 euro, co w przeliczeniu daje 1300 zł.

Co sądzicie o Honorze 8X? Mieliście zamiar go kupić? Jaka cena wydaje się według Was odpowiednia?
Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło:

gizmochina.com