Premiera telefonu Honor z 5G potwierdzona


5G

8 i 9 września w Chinach, w Bejing odbyło się spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa Neuromodulacyjnego. Główną atrakcją była wypowiedź prezesa marki Honor, Geogre'a Zhao, poświęcona łączności 5G.

Honor z 5G już w przyszłym roku

George Zhao w swojej wypowiedzi wyjawił, iż w 2019 marka Honor wprowadzi do swojej oferty model obsługujący łączność w standardzie 5G. Tym samym, Honor dołącza do listy producentów, takich jak Huawei, Xiaomi, Oppo, ZTE, LG, Samsung, Lenovo itd., którzy mają zamiar wprowadzić takie telefony w przyszłym roku. Zhao co prawda nie potwierdził żadnej konkretnej daty, jednak spodziewamy się, że nastąpi to w pierwszej połowie 2019 roku. Bez wątpienia jest to znaczący ruch, zwłaszcza, że Honor to marka zdecydowanie przyjaźniejsza portfelom potencjalnych nabywców, niż Samsung, Apple czy Google. Jednak w całej tej zapowiedzi nie ma większego zaskoczenia – Honor bowiem należy do Huawei, które to jest w trakcie projektowania smartfonów z taką funkcjonalnością.

Zhao

Czym jest 5G?

Przypomnijmy – 5G to nowy standard łączności mobilnej, mogący zaoferować prędkości na poziomie 10, do nawet 100Gb/s. Ponadto cechować ma go odporność na spadki wydajności, związane z dużą liczbą użytkowników jednego łącza, jak również małe opóźnienia, sięgające zaledwie kilku milisekund. Taka przepustowość i wydajność, bezproblemowo pozwoli na oglądanie wideo w wysokiej jakości, streaming mediów, granie online, pobieranie plików w mgnieniu oka. Poza oczywistymi aspektami konsumenckimi, również komercyjne rozwiązania zyskają na tej technologii. Z pewnością wpłynie ona na rozwój AI, jak również pozwoli na lepsze testy aut bezzałogowych.

Moim zdaniem, to krok w dobrą stronę. Oby tak dalej. Szybkiego internetu bowiem, nigdy za wiele. A im więcej urządzeń gotowych na technologię, tym lepiej.

A wy co sądzicie o takiej decyzji? Czekacie na 5G?

Źródło:

gizmochina.com