Gamingowy i wytrzymały? Taki ma być DOOGEE S70. Przynajmniej w teorii


Doogee S70 1

Smartfony dla graczy stają się powoli nowym trendem na rynku urządzeń mobilnych. Wraz z rozwojem gier przeznaczonych na telefony producenci samych urządzeń prześcigają się w rozwiązaniach, które mają ułatwić mobilną rozgrywkę. Firma DOOGEE chce iść o krok dalej i stworzyć gamingowy smartfon, który jednocześnie będzie odporny na trudy dnia codziennego!

DOOGEE S70

Nowy smartfon DOOGEE pojawił się już w serwisie Indiegogo. W przedsprzedaży za samo urządzenie trzeba było zapłacić 279$, a za zestaw z dedykowanym kontrolerem do gier 299$. Jednak cena ta obowiązywała jedynie na ograniczoną liczbę sztuk i osoby, które teraz chcą nabyć model oznaczony jako S70 muszą liczyć się z nieznacznie większymi kosztami. Wysyłka ma rozpocząć się w listopadzie tego roku. Producent z Państwa Środka promuje swoje urządzenie jako wydajne i wytrzymałe. I tak jak do wytrzymałości nie możemy mieć żadnych zarzutów z powodu certyfikatu IP68 tak do topowej wydajności naprawdę sporo brakuje.

Doogee S70 3

Inne smartfony dla graczy były bowiem wyposażone w najmocniejsze jednostki Qualcomma. DOOGEE S70 napędzany jest natomiast przez.. MediaTeka P23. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB RAMu, a na pliki użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci wewnętrznej. Na froncie urządzenia znajdziemy ekran IPS o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości FullHD+. Co ciekawe z wyświetlacza będzie można korzystać w każdych rękawiczkach, a to ma mieć kluczowe znaczenie w trudnych warunkach, jak na przykład wspinaczka górska.

Smartfon został wyposażony w wielowarstwowy system chłodzenia oraz specjalny tryb Gameboost Mode, który ma znacząco poprawić wydajność w grach. Na pleckach umiejscowiono podwójny aparat – 12 Mpix oraz 5 Mpix, a na froncie znajdziemy pojedyncze, 5 Mpix oczko do zdjęć typu selfie. Co więcej DOOGEE S70 posiada moduł NFC oraz wspiera bezprzewodowe ładowanie. Całość działa dzięki baterii o pojemności 5500 mAh. Bez wątpienia nowość producenta z Państwa Środka jest ciekawym urządzeniem, ale czy faktycznie gry mobilne są na tyle rozwinięte by tworzyć specjalne telefony do grania? Tego dowiemy się gdy pierwsi producenci ujawnią wyniki sprzedażowe swoich gamingowych smartfonów.

Co myślicie o DOOGEE S70? Czy tego typu urządzenia mają sens? Czekamy na komentarze!