Xiaomi Mi Band 3 z NFC jest coraz bliżej sklepowego debiutu


Xiaomi Mi Band 3 1

Minęły już ponad trzy miesiące od chińskiej premiery Mi Banda 3 – kolejnej generacji opaski sportowej od Xiaomi. Już w pierwszych dniach, dzięki swojej niskiej cenie i większym możliwościom cieszyła się ona wielkim zainteresowaniem. Do tej pory w sklepach nie pojawiła się jeszcze wersja z NFC. 

Xiaomi Mi Band 3 NFC powinien pojawić się wkrótce w Chinach

O ile liczbę sztuk sprzedanych Mi Bandów 3 można oszacować na kilkaset tysięcy (w tym jeden jest już w naszej redakcji), tak nie sprzedano jeszcze ani jednej wersji z NFC. Dlaczego? Producent przedstawił taką w dniu premiery, ale nie była ona jeszcze gotowa, więc nie trafiła do tej pory do sprzedaży. Sytuacja może się zmienić, ponieważ w internecie pojawiły się zapowiedzi.

Pierwszy to screeny z aplikacji służącej do obsługi Mi Banda 3 NFC. Muszę przyznać, że bardzo ciekawe wydaje się zastosowanie opaski jako karty miejskiej – w autobusach. Myślę, że dzięki temu sprzedaż podskoczy w górę, jeśli w Chinach ludzie często korzystają z takich usług. Z tego co widać aplikacja pozwala też na sprawdzanie salda. Dodatkowo opaska ma wspierać telefony z Androidem oraz te z ugryzionym jabłkiem. Producent chwali się też długim czasem czuwania.

mi band 3 nfc na weibo

Oczywiście najważniejszą funkcją nowego Mi Banda mają być bezgotówkowe płatności. Niestety opaska obsługuje tylko system Mi Pay, więc zapłacimy nią jedynie w chińskich miastach. Standardowy Xiaomi Mi Band 3 kosztuje 169 juanów (ok. 90 zł), a wersja z NFC ma być droższa i jej cena wyniesie 199 juanów (ok. 108 zł).

Wielka szkoda, że Mi Band 3 nie będzie potrafił obsługiwać płatności w Europie. Wciąż jednak posiada sporo zalet, więc możecie złapać okazję na zakup śledząc nasze codzienne promocje lub wybierając polską dystrybucję.