Xiaomi Mi8 Youth (Mi8 Lite) pojawił się w TENAA. Znamy jego wygląd i specyfikację


xiaomi logo

Kolejny smartfon Xiaomi nadchodzi. W serwisie TENAA pojawiło się urządzenie oznaczone jakoM1808D2TE, które jest niczym innym jak Mi8 Youth Edition lub Mi8 Lite (nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona). I to właśnie dzięki TENAA mamy dane dotyczące specyfikacji oraz wyglądu urządzenia!

Mocny i tani średniak Xiaomi?

Xiaomi Mi8 Youth Edition lub Mi8 Lite pojawił się już wcześniej w serwisie Weibo. Już wtedy mieliśmy pierwsze plotki dotyczące specyfikacji urządzenia, a te zostały teraz potwierdzone za sprawą TENAA. Nowość giganta z Państwa Środka będzie czymś w stylu globalnej wersji Mi8 SE, ale różnice w wyglądzie dostrzeżemy już na pierwszy rzut oka. Na froncie urządzenia znajdziemy ekran o przekątnej 6,26 cala, rozdzielczości FullHD+ (2280×1080 pikseli) oraz proporcjach 19:9. Tak jak mówiono wcześniej za wydajność będzie odpowiadać Qualcomm Snapdragon 710. Jednostka ta będzie wspierana przez 6 GB RAMu oraz 64 GB pamięci wewnętrznej.

Xiaomi Mi8 Youth Edition 5
Dane z Weibo

Na pleckach umiejscowiono dwa 12-megapikselowe aparaty ułożone horyzontalnie. Tam też swoje miejsce znalazł czytnik linii papilarnych. Zdjęcia typu selfie oraz odblokowywanie telefonu za pomocą skanu twarzy będą wykonywane przy pomocy 24-megapikselowego oczka umiejscowionego nad ekranem. Zagadką pozostaje pojemność baterii. Według Weibo ogniwo ma mieć pojemność 3350 mAh, a według TENAA 3250 mAh. Różnica między tymi wartościami jest jednak na tyle mała, że nawet zmniejszenie baterii nie będzie mieć znaczącego wpływu na czas pracy urządzenia.

Xiaomi Mi8 Youth Edition 4
Dane z TENAA

Co ciekawe, znamy już cenę Xiaomi Mi8 Youth Edition (Mi8 Lite). Producent z Państwa Środka potwierdził, że ta ma wynieść w dniu premiery 1999 juanów czyli około 1100 zł. Dodatkowo, urządzenie ma trafić także na rynek globalny, a co za tym idzie możliwe, że zobaczymy je także w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na datę premiery!

Co myślicie o uboższej wersji Mi8? Czy w ofercie Xiaomi jest miejsce na takiego średniaka? Zapraszamy do dyskusji!