Oppo A7X oficjalnie. Czyżby zaczęła się nowa plaga klonów?


oppo a7x

Niedawno pisałem o nowym smartfonie Vivo, przy okazji wspominając o braku nowości w jego designie. Oppo, jako marka należąca do tego samego koncernu, podąża chyba ta samą drogą. Poznajcie Oppo A7X!

Kolejny średniak Oppo z MediaTek Helio P60

Ten chiński producent ma już na swoim koncie parę urządzeń z tym układem – Oppo F7, A3 oraz F9. Ale skupmy się na Oppo A7X. Ów smartfon dostał 6.3-calowy ekran FullHD+ o proporcjach 19.5:9. Oppo chwali się, że jego screen-to-body ratio wynosi 90.8%. W notchu ulokowano aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Z tyłu natomiast mamy dwa oczka, wspomagane sztuczną inteligencją i co ciekawe, w ułożeniu poziomym, z czego główna matryca ma rozdzielczość 16 Mpix. Na pleckach producent również umieścił czytnik linii papilarnych. Za jego wydajność odpowiada układ MediaTek P60 (konkurent dla Snapdragona 660) wraz z 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika producent przeznaczył 128 GB. Zasilany jest ogniwem o pojemności aż 4230 mAh. Po pierwszym uruchomieniu, naszym oczom ukaże się Android 8.1 Oreo z autorską nakładką, ColorOS 5.2.

Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, star purple oraz ice flame purple. Producent wycenił urządzenie na 2099 juanów, czyli około 1140 złotych. Należy pamiętać, iż u resellerów na pewno będzie ciut drożej.  Co ciekawe, producent umożliwił rozłożenie jego zakupu na 3 raty.

Tęsknię za oryginalnością designu smartfonów…

Naprawdę, brakuje mi tego. Kiedyś bez problemu można było rozpoznać telefony na podstawie ich wyglądu. Producenci, z każdym nowym modelem, prowadzali coś nowego. Aktualnie ciężko czasami mi jednoznacznie stwierdzić, czy dany smartfon to model A firmy X, czy model B firmy Y. Zaczęło się od notcha i „bezramkowości” oraz wertykalnego ułożenia aparatu. Aktualnie Vivo i Oppo, firmy należące do tego samego koncernu, BBK Electronics, stosują w każdym swoim nowym smartfonie identycznie wyglądający front. Dokładniej chodzi tu o małego, charakterystycznego notcha. I żeby nie było, bardzo mi się to podoba, bardzo dobrze, że producenci postanowili zminimalizować rozmiary wcięcia. Jednakże, chciałbym, by producenci byli bardziej kreatywni. Aktualnie, według mnie, wygląda to tak, że pojawia się na rynku jeden smartfon, który ma coś nowego, a następnie pojawia się fala telefonów z tym samym. No cóż, tego raczej się już nie cofnie…

Co sądzicie o Oppo A7X? Jesteście nim zainteresowani?

Źródło:

gizmochina.com