Xiaomi Mi8 Explorer Edition wychodzi z Chin. Urządzenie zadebiutuje globalnie jako Mi8 Pro


Xiaomi Mi 8 EE

Xiaomi Mi8 trafił już na rynek globalny, a w tym i do naszego kraju. Wielu fanów chińskiego giganta czekało jednak na możliwość zakupu limitowanej edycji tego urządzenia, nie tylko w Państwie Środka, ale także z lokalnej dystrybucji. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie to możliwe!

Xiaomi Mi8 Pro

Mi8 Explorer Edition ma zadebiutować na rynku globalnym jako Mi8 Pro. Kiedy? Tego niestery jeszcze nie wiemy. Kolejną zagadką jest lista krajów, w których pojawi się urządzenie. Bez wątpienia sprzedaż rozpocznie się w Singapurze, ponieważ to właśnie tam otrzymało certyfikację IMDA (Infocomm Media Development Authority), która jest niezbędna do rozpoczęcia sprzedaży smartfona. Co więcej Mi8 Pro ma nieznacznie różnić się od standardowej wersji Mi8 Explorer Edition. Urządzenie ma otrzymać mniejsze wcięcie w górnej części ekranu, bo to właśnie na wielkość notcha narzekali posiadacze flagowca chińskiego giganta.

Xiaomi Mi8 Pro 1

Reszta specyfikacji nie ulegnie zmienia. Na froncie nadal znajdziemy ekran OLED o przekątnej 6,21 cala i rozdzielczości FullHD+ (2240×1080 pikseli). Oczywiście nie może zabraknąć czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem. Za wydajność będzie odpowiadać najmocniejszy mobilny procesor dostępny na rynku czyli Qualcomm Snapdragon 845. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB, 6 GB lub 8 GB RAMu, w zależności od wersji. Na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Xiaomi Mi8 Pro 2

Zdjęcia typu selfie użytkownicy Xiaomi Mi8 Pro będą wykonywać 20-megapikselowym aparatem umiejscowionym nad ekranem. Oczko to będzie służyć także do odblokowywania telefonu za pomocą skanu twarzy właściciela. Na transparentnych pleckach znajdziemy dwa 12-megapikselowe aparaty. Czy smartfon pojawi się także w Polsce? Tego nie możemy jednoznacznie stwierdzić. Miejmy nadzieję, że chiński gigant nie zapomniał o naszym kraju!

Co myślicie o Mi8 Pro? Chcielibyście by urządzenie trafiło na nasz rodzimy rynek? Czekamy na komentarze!