Xiaomi Mi 6X jest znacznie lepszy od Honor 8X. Tak twierdzi prezes Xiaomi


Jeśli interesują Was duże telefony, to z pewnością czytaliście naszą informację o premierze Honora 8X i Honora 8X Max. Oba telefony zaprezentowane 5 września wyglądają bardzo interesująco, ale prezes Xiaomi ma zgoła inne zdanie na ten temat.

Lin Bin uważa, że #XiaomiLepsze

Honor 8X posiada duży ekran wypełniający prawie cały przód telefonu, jest wyposażony w nowy procesor Kirin 710, obsługuje autorską technologię GPU Turbo od Huawei i jest wyceniony na 1399 juanów (ok. 770 złotych). Wydaje się, że mógłby stać się prawdziwym bestsellerem ze średniej półki. Prezes Xiaomi, Lin Bin, temu zaprzecza i uważa, że wydany wcześniej Mi 6X jest wciąż lepszy.

Na Weibo trafiły specjalne grafiki pokazujące, że Xiaomi jest lepsze. Oba telefony zostały porównane pod wieloma aspektami i to Mi 6X okazał się być liderem. Według pomarańczowych posiada on lepsze aparaty, jest wydajniejszy i cieńszy oraz posiada nowsze gniazdo USB-C  i szybkie ładowanie QC 3.0. Co do przewagi cenowej nie byłbym taki pewny, ponieważ warianty 6+64 i 4+64 kosztują tyle samo. Propozycja Xiaomi ma być też dostępna w większej ilości wersji kolorystycznych.

Niestety Xiaomi zapomniało dodać, że Honor posiada większą baterię, slot na karty microSD oraz jest bardziej bezramkowy.

Biorąc pod uwagę wyniki w benchmarkach, przyznaję rację Xiaomi. Nowy Kirin 710 miał być przecież konkurentem dla Snapdragona 710, a tu nie jest w stanie prześcignąć nawet 660-tki. Nie dziwie się, że w wersji „Max” zostały użyte właśnie Snapdragony.

A co na to Honor? W związku z tą sprawą wiceprezes Xiong Junmin odpowiedział:

We are better at making products that shock the industry. We don’t know much about the marketing tricks. Not only regular employees but also executives began vilifying. The Honor 8X has made many ‘friends’ get upset. That’s why they can’t sit still. But we are very happy about that. Sorry.

Wygląda na to, że Chińczycy cieszą się, że mogą być postrzegani jako konkurencja dla Xiaomi.

Według mnie wyniki sprzedaży pokażą, który telefon jest w rzeczywistości lepszy. A Wy co byście wybrali – Honora 8X czy Xiaomi Mi 6x?