Honor Band 4 – opaska sportowa zaprezentowana w dwóch wersjach!


Honor Band 4

Honor nie zamierza stać w cieniu i wydaje swoją odpowiedź na Xiaomi Mi Band 3. Honor Band 4 ma pomóc firmie ugryźć kawałek tego „smartbandowego” tortu. Firma wypuściła go w dwóch wariantach, wraz z dwoma smartfonami, Honorem 8X i 8X Max.

Honor Band 4

Smartband od Honora ma dotykowy, kolorowy ekran AMOLED o przekątnej 0.95 cala. Panel ten został pokryty zakrzywionym szkłem 2.5D. Do obsługi opaski służy również dotykowy przycisk, umieszczony pod ekranem. Honor Band 4 łączy się ze smartfonem przez Bluetooth 4.2. Do jego kontroli służy aplikacja Huawei Health. Współpracuje ona z urządzeniami z systemami od Android 4.4 KitKat i iOS 9 w górę. Urządzenie zostało wyposażone w pulsometr, żyroskop, czujnik podczerwieni oraz NFC (niestety, na wsparcie Google Pay nie ma co liczyć…).

Honor Band 4

Opaska wytrzymuje ciśnienie 5 ATM, co pozwala zanurzyć ją bez obaw na głębokość 50m. Akumulator o pojemności 100 mAh ma pozwolić opasce na pracę od 6 do 14 dni w podstawowym trybie, w zależności od ilości wykonanych pomiarów. Tryb oszczędny, w którym liczone są jedynie kroki oraz pokazywana jest godzina, ma wydłużyć ten czas do 20 dni. Honor Band 4 waży około 23 gramy a jego wymiary to 43×17,2×11,5 mm. Honor oferuje go w trzech wariantach, różniących się kolorem sylikonowego paska. Kolory te to klasyczny czarny, stonowany granat oraz pudrowy róż. Honor Band 4 kosztuje w Chinach 199 Juanów, co przekłada się na kwotę około 106 zł.

Honor Band 4 Running Edition

Honor Band 4 Running Edition

Okrojona wersja Honor Band 4 jest o wiele lżejsza, waży około 6 gram, jest też deczko mniejsza, jej wymiary to 40,5×14,8×11,2 mm. Wygląda bardziej sportowo, ma też więcej, bo aż pięć wersji kolorystycznych. Została okrojona z modułu NFC, pulsometru, żyroskopu i czujnika podczerwieni. Wyświetlacz ma przekątną 0,5 cala i jest czarno-biały. Akumulator o pojemności 77 mAh ma w tym wypadku posłużyć na 12 dni pracy urządzenia. Ciekawą funkcją jest przyczepienie go do buta by dokładnie mierzyć kroki, ich dokładność i inne parametry związane z tą aktywnością fizyczną. Honor Band 4 Running Edition został on wyceniony na 99 Juanów, czyli około 53 złote.

Honor Band 4 Running Edition

Czy Honor Band 4 okaże się godnym konkurentem dla Xiaomi MiBanda 3? Urządzenia te są podobnie wycenione, różnią się niewiele od siebie. Wydaje mi się, że przy wyborze ludzie będą sugerować się głównie drobnymi szczegółami, oraz sympatią do marki. Zapraszam do wyrażenia swojej opinii w komentarzach!

Wybrane oferty z chińskich sklepów

€35,99
3 new from €35,99
Amazon.de
Last updated on 24 września 2018 11:35