Bateria Huawei Mate 20 Pro będzie naprawdę spora


Chińska marka Huawei, która ostatnimi czasy odniosła duży sukces, opublikowała w sieci grafiki mające na celu promować nadchodzącego Mate 20 Pro. Dokładnie, odnosi się ona do jego baterii, która zaskoczyć nas może swoją dużą pojemnością. Zwiastun sugeruje, że nowy zawodnik od Huaweia będzie miał baterię większą niż ta w Huawei Mate 10 Pro i P20 Pro. Przypomnę, że w tych modelach zastosowano baterię 4000 mAh. O jak dużo Huawei się posunie?

Czym jeszcze zasoczy nas Huawei?

Pomimo tego iż jesteśmy wciąż daleko od oficjalnej premiery Huawei Mate 20 Pro i jego odpowiednika w wersji standardowej, obydwa telefony stają się coraz bardziej namacalne każdego dnia.  Różne pogłoski dostarczyły nam już wielu informacji dotyczących specyfikacji, jak np. obecność na pokładzie procesora HiSilicon Kirin 980, czy tego, iż  w obydwu modelach zastosowano potrójną kamerę. Spodziewać się można dużego wyświetlacza Amoled oraz głośników stereo. Ponadto, Huawei Mate 20 Lite pojawił się niedawno w TEENA.

Naprawdę pojemna bateria

Jak widać to nie wystarczy i marka dalej wzbudza zainteresowanie odbiorców publikując coraz to nowe materiały mające na celu promowanie nowych telefonów i nakierowanie klientów na ich mocne specyfikacje. Jak widzimy na poniższej grafice, Huawei Mate 20 Pro ma mieć baterię o pojemności większej niż 4000 mAh. Teraz nasuwa się pytanie, o ile większa będzie ta pojemność.

Zakładając iż grafika ukazuje stosunek żywotności i pojemności baterii w kolejnych modelach, podejrzewamy, iż akumulator nowego Huawei Mate 20 Pro będzie miał pojemność co najmniej 4200 mAh. Niestety, mimo wszystko są to tylko podejrzenia, które, nie ukrywam, mogą być bardzo bliskie prawdy. Jeżeli Huawei zastosuje taką baterię w nowych modelach, będzie to dla niego kolejny dobry krok na przód, który z pewnością pomoże w utrzymaniu dobrej pozycji na rynku.

Oficjalna data premiery nowych modeli nie jest jeszcze znana. Najprawdopodobniej więcej pikantnych szczegółów dowiemy się podczas nadchodzących targów IFA w Berlinie. Huawei jak widać chce kontynuować swoje dotychczasowe osiągnięcia. Oby wykorzystali swój potencjał.

Co sądzicie o działaniach Huawei? Je steście zadowoleni z ich urządzeń?