POCO by Xiaomi – submarka Chińczyków wchodzi do Indii


poco by xiaomi

Sporo mówi się o nowej marce, której właścicielem będzie Xiaomi. Do tej pory pojawiło się kilka przecieków na temat POCOPHONE F1, a teraz submarka POCO by Xiaomi oficjalnie weszła do pierwszego kraju. Niestety nie jest to Polska, ani żaden kraj w Europie.

POCO by Xiaomi w Indiach

Nowa marka chińskiego giganta oficjalnie weszła do Indii, o czym wczoraj poinformował profil Xiaomi India. Z tego też powodu premiera POCOPHONE F1 może być bliżej, niż nam się wydaje.

Zveřejnil(a) Mi dne Pátek 10. srpen 2018

Xiaomi niestety nie podało do informacji publicznej dlaczego debiut nowej marki przypadł na Indie oraz czy POCO pojawi się w innych krajach. Nazwa fanpage marki na Facebooku – pocophoneglobal – sugeruje jednak, że to tylko kwestia czasu, by nadchodzące urządzenia POCO pojawiły się w innych krajach.

Pierwszym telefonem, który zadebiutuje pod nowym szyldem będzie POCOPHONE F1. Patrząc na specyfikację oraz fakt, że Xiaomi nie wprowadziło do Indii żadnego flagowca od czasu modelu Mi5 można założyć, że nowa marka powstała, by oferować urządzenia o flagowej specyfikacji w przystępnych cenach na tamtejszym rynku. Szczególnie, że ostatnim telefonem premium, który pojawił się w Indiach był Xiaomi Mi Mix 2 i niestety, nie cieszył się on tam zbyt dużym zainteresowaniem.

pocophone f1

Niektóre źródła sugerują jednak, że nadchodzący model F1 powstaje z myślą o indyjskim rynku, by wprowadzić tam konkurencję w podobnej cenie do OnePlus 6 lub ASUS ZenFone 5Z.

Co myślicie o wprowadzeniu nowej marki przez Xiaomi? Myślicie, że telefony POCO pojawią się poza Indiami?