Nadchodzi nowy, mid-end’owy smartfon Xiaomi? Mówi się o Xiaomi Mi 8X


xiaomi mi8
Xiaomi Mi 8

Pod koniec maja, a w zasadzie to ostatniego dnia, Xiaomi zaprezentowało nowe modele serii Mi. Wśród nich znalazł się Mi 8 SE, czyli mid-end'owy smartfon, którego sercem jest Snapdragon 710, następca lubianego SD 660. W mediach ukazały się zdjęcia, które mają przedstawiać kolejny telefon z tej kategorii, Xiaomi Mi 8X, który ma pracować również w oparciu o ten sam układ SoC!

Czego możemy spodziewać się po Xiaomi Mi 8X?

Na początku roku pojawiły się informacje o 2 nadchodzących urządzeniach „pomarańczowych” o nazwach kodowych Sirius oraz Comet. Miały one dostać właśnie Snapdragona 710. Mi 8 SE otrzymał nazwę Sirius, stąd spekulacje, że w końcu ten drugi ujrzy światło dzienne. Ma być nim Mi 8X. Poniżej możecie zobaczyć go w 2 wersjach kolorystycznych, białej i niebieskiej.

Jak możecie zauważyć na zdjęciach, poza oklepanym już designem, nie ma on z tyłu czytnika linii papilarnych. Mówi się, że smartfon ten otrzyma takowy czytnik w ekranie. Z kwietniowych wycieków dowiadujemy się, iż ma otrzymać wyświetlacz OLED z funkcją AoD. Zasilany ma być baterią 3100 mAh, a wszystko powinno pracować pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. Sam CEO Xiaomi, Lei Jun, został uchwycony na fotografii ze smartfonem, który omawiam.

xiaomi mi 8x

A co jeśli to Xiaomi Mi Note 4?

Moim zdaniem jest to możliwe, w sumie to samo mówiło się o prawdopodobnym Mi Note 4. Niby tył widoczny na grafikach w obu przypadkach wygląda identycznie pod kątem wyglądu i ulokowania aparatu. Xiaomi trochę za bardzo powtarza się w kwestii wyglądu ostatnio, więc jednak ciężko jest coś jednoznacznie stwierdzić jedynie w oparciu o plecki. Osobiście jednak wierzę w to, że to będzie smartfon właśnie z serii Mi Note. Wcześniej po prostu ukazały się przecieki o Xiaomi Mi Note 4 Explorer Edition, a teraz dowiadujemy się o klasycznych jego wersjach.

A jakie jest wasze zdanie na temat nowego telefonu? Zgadzacie się ze mną?

Źródło:

gizmochina.com