Meizu Gravity ponownie trafi na rynek. Może tym razem się uda…


Meizu Gravity 1

Głośnik Meizu Gravity to nieudany projekt chińskiego producenta, który pierwotny debiut miał ponad 2 lata temu. Producent wystartował z nim na platformie Indiegogo, lecz nic z tego nie wyszło – wspierający otrzymali zwroty pieniędzy. Teraz jednak Meizu najprawdopodobniej dopracowało urządzenie i głośnik został oficjalnie zaprezentowany!

Meizu Gravity – podejście drugie

Poza flagowymi smartfonami z serii 16, Meizu zaprezentowało wczoraj swój nowy głośnik. Meizu Gravity po dość długim czasie w końcu trafia do oficjalnej sprzedaży, a jego cena jest całkiem akceptowalna.

meizu gravity

Urządzenie to wyróżnia się unikatowym wyglądem, który sprawia, że z pewnej odległości może wydawać się, iż głośnik Meizu Gravity unosi się w powietrzu. Efekt taki uzyskano dzięki trójkątnej bryle szkła, na której umieszczono głośnik – patrząc pod odpowiednim kątem jest ona praktycznie niewidoczna.

meizu gravity

W górnej jego części także znalazł się trójkątny, szklany pryzmat, który zachowuje się jak ekran typu „heads-up” w samochodzie. Został on umieszczony na głównym wyświetlaczu, a dzięki prawom fizyki obraz wyświetlany jest na szkle pod odpowiednim kątem. Meizu nazywa ten element „Half Mirror”.

meizu gravity real
Rzeczywisty wygląd Meizu Gravity

Głośnik składa się z dwóch 40-mm głośników o mocy 10W. Wewnątrz znalazł się także układ Texas Instrument TA5754M do przetwarzania dźwięku z techonologią Dirac HD Sound, do poprawy jego jakości.

meizu gravity

Meizu Gravity może odtwarzać muzykę z dowolnego urządzenia przy wykorzystaniu łączności Bluetooth 4.1. Głośnik może się także łączyć z internetem (WiFi 2.4 GHz) dzięki aplikacji Gravity App (aktualnie dostępna tylko na Androida, wersja iOS w trakcie tworzenia) i odtwarzać muzykę z platform takich jak Spotify, SoundCloud, itp. Nie zabrakło także złącza AUX.

meizu gravity

Urządzenie w Chinach wycenione zostało na 999 juanów (około 540 zł) na ograniczony czas (od 8 do 10 sierpnia). Jego cena regularna wyniesie 1099 juanów (około 600 zł). Oczywiście nie oczekujcie, że tyle za niego zapłacicie u resellerów – oni zapewne doliczą sobie do ceny ze 200-300 zł.

Co myślicie o nowym głośniku Meizu Gravity? Czy urządzenie zdobędzie zainteresowanie klientów?

Wybrane oferty z chińskich sklepów