Meizu 16X także trafi na rynek, choć trochę później


meizu 16

Wczoraj miała miejsce chińska premiera Meizu 16 oraz 16 Plus. Oba telefony wyglądają na bardzo udane propozycje Meizu, w dodatku w niskich cenach. Kiedy opadł „premierowy pył” zorientowaliśmy się, że przecież miał się jeszcze pojawić telefon z trochę niższej półki. Jack Wong nie lubi trzymać w niepewności, więc poinformował co z Meizu 16X.

Meizu 16X także się pojawi

Dyrektor generealny Meizu, Jack Wong, który wcześniej podał nam dużo informacji na temat flagowych Meizu i tym razem nie zawodzi. W mediach społecznościowych błyskawicznie pojawiła się informacja, kiedy możemy spodziewać się kolejnego telefonu.

wypowiedź jack wong

Potwierdził on, że kolejny smartfon – Meizu 16X – należący do serii Meizu 16 zadebiutuje we wrześniu. Nie ma żadnych informacji na temat modelu X8, dlatego zakładam, że zostanie on zastąpiony przez 16X. Spodziewam się, że Meizu 16X będzie pierwszym smartfonem niebieskich wyposażonym wyświetlacz z notchem. Jego sercem natomiast zostanie Snapdragon 710, dlatego mówi się o nim jak o rywalu dla Mi 8 SE.

meizu x8 (16x)

W porównaniu do telefonu od Xiaomi ma mieć większy ekran i niższą cenę. Według plotek będzie można go kupić (chodzi o cenę producenta) za około 1500-2000 juanów, czyli w przeliczeniu 800-1100 zł.

mi 8 se ceny

 

Jak myślicie, Meizu 16X będzie lepszym smartfonem niż Mi 8 SE?
Ja z niecierpliwością czekam na jego premierę, oraz premierę Meizu 16 i 16 Plus na naszym polskim ryku.

Źródło:

gizmochina.com

Wybrane oferty z chińskich sklepów