10 września Qualcomm zaprezentuje nowe układy dla zegarków


qualcomm snapdragon logo

Firma Qualcomm rozesłała zaproszenia prasowe na wydarzenie, które odbędzie się już 10 września. Oprócz daty wydarzenia, zaproszenie zawiera grafikę zegarka z nazwą firmy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią jasno – Qualcomm pracuje nad nowymi procesorami mającymi napędzać smartwatche większości producentów!

Snapdragon 3100?

Wszystkie flagowe inteligentne zegarki, które zostały zaprezentowane po lutym 2016 roku działają pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 2100. Jednostka ta była bardzo udana, ale w ciągu dwóch i pół roku procesory mobilne rozwinęły się na tyle, że te, które trafiają do smartwatchy także pozwolą na jeszcze więcej. Według danych portalu Winfuture.de Qualcomm Snapdragon będzie wykonany w 28-nm procesie technologicznym, czyli w identycznym jak Snapdragon 2100.

Qualcomm premiera Snapdragon 3100

Co ma zmienić nowy procesor? Tak naprawdę na jego temat wiemy niewiele. Oczywiście możemy spodziewać się płynniejszego działania zegarków i poprawy czasu pracy na jednym ładowaniu. Czy Qualcomm czymś jeszcze zaskoczy? Tego dowiemy się najprawdopodobniej dopiero we wrześniu. Nie spodziewałbym się jednak rewolucji, a jedynie ewolucji. Smartwatche nadal nie są najpopularniejszymi urządzeniami, a amerykański producent skupia się przede wszystkim na jednostkach napędzających smartfony.

W tym roku mieliśmy zobaczyć dwa zegarki pracujące pod kontrolą nowego procesora amerykańskiego giganta i korzystające z WearOS. Za ich produkcję miały pod odpowiedzialne firmy Huawei i LG. Wszystko wskazuje na to, że do ich grona dołączy Google także. Według doniesień Evana Blassa, który znany jest z publikacji przecieków, oprócz Pixela 3 i Pixela 3 XL Google zaprezentuje niedługo także własny smartwatch. Zegarek ten ma dołączyć do urządzeń z rodziny Pixel.

Korzystacie z inteligentnych zegarków? A może czekacie na tego, którego ma zaprezentować Google?
Zapraszamy do dyskusji!