Xiaomi Mi Notebook Pro GTX oficjalnie zaprezentowany


xiaomi mi notebook pro gtx

Laptopy Xiaomi Mi Notebook Pro to seria przeznaczona dla osób szukających urządzeń do stosowania w pracy. Cechuje je wysoka wydajność połączona ze smukłą budową. Teraz seria ta została wzbogacona o modele wyposażone w mocniejsze karty graficzne.

Xiaomi Mi Notebook Pro GTX – nowe karty graficzne

Podczas tegorocznej konferencji ChinaJoy 2018 Xiaomi zaprezentowało nowe laptopy. Wśród nich znalazła się nowa seria urządzeń dla graczy, a także udoskonalone laptopy biznesowe z serii Mi Notebook Pro.

xiaomi mi notebook pro gtx

W kwestiach wizualnych seria GTX nie różni się niczym od pierwszej generacji laptopów. Natomiast jeśli chodzi o specyfikację, to producent zdecydował się zrezygnować z karty graficznej MX150, na rzecz nVidia GeForce GTX 1050 Max-Q (z pamięcią 4GB GDDR5). Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Xiaomi, zmiana ta poprawiła wydajność urządzenia o 72%, jednocześnie zmniejszając jego zapotrzebowanie na energię.

xiaomi mi notebook pro gtx

Pozostałe elementy specyfikacji nie zmieniły się w żaden sposób. Xiaomi Mi Notebook Pro GTX w zależności od wariantu napędzany będzie układem Intel Core i7-8550U lub Intel Core i5 (8-gen), w połączeniu z 8 lub 16 GB RAMu i 256 GB dyskiem SSD.

Cena i dostępność Xiaomi Mi Notebook Pro GTX

Na chińskim rynku urządzenie do sprzedaży trafi już 16 sierpnia. Laptopy wycenione zostały na 6299 juanów (około 3400 zł) za wersję z i5 i 8 GB RAMu oraz 7599 juanów (około 4100 zł) za wersję z i7 i 16 GB RAMu. Niestety nie ma co liczyć na tak niskie ceny u resellerów – oni zapewne do tej kwoty dorzucą sobie spore marże…

Co myślicie o nowych laptopach Xiaomi? Czy zmiana karty graficznej pozytywnie wpłynie na popularność serii Mi Notebook Pro?

Źródło:

mydrivers

Wybrane oferty z chińskich sklepów