Lodówka Xiaomi Yunmi 450l z 21-calowym wyświetlaczem


Xiaomi Yunmi 450l

Dopiero co wspominałem, że Xiaomi skupia się nie tylko na telefonach, ale także na życiu codziennym. Firma ta jest jednym z przodowników, jeśli chodzi o IoT. Lei Jun, który jest CEO Xiaomi, oświadczył, że firma ma ponad 800 urządzeń inteligentnych jak i 400 partnerów, z którymi pracuje nad nowymi sprzetami IoT. Kolejnym urządzeniem jest lodówka Xiaomi Yunmi 450L, która do kupienia w Chinach jest za około 902 $, czyli około 3330 PLN. Warto?

Lodówka Xiaomi Yunmi 450l zamiast telewizora

Lodówka od chińskiego producenta jest czymś w rodzaju wieży kontrolnej. Za jej pomocą można kontrolować inne urządzenia IoT. Wiecie o co chodzi? Używając lodówki, możecie uruchomić odkurzacz, zarządzać oświetleniem w domu, otwierać/zamykać drzwi jak i wiele innych rzeczy. Oczywiście tyczy się to urządzeń „smart”. Lodówka wyposażona jest w ekran IPS o przekątnej 21 cali, dzięki któremu całe to zarządzanie jest możliwe. Warto wspomnieć, że Chińczycy mają już jedną „pełnowymiarową” lodówkę w swojej ofercie, jednak ekran w niej jest zdecydowanie mniejszy.

Xiaomi Yunmi 450l

Producent sugeruje korzystanie z systemu vioBrainTM, który przypomina o rutynowych czynnościach, ucząc się na podstawie nawyków i zachować użytkownika. Poza możliwością zrobienia zakupów przez lodówkę, możemy także użyć udogodnień audio/wideo w ramach rozrywki. Warto wspomnieć, że lodówka wspiera polecenia głosowe, więc można ją obsłużyć nawet w przypadku braku sił/chęci.

Xiaomi Yunmi 450l

Xiaomi Yunmi 450l ma wymiary 1780 mm x 636 mm x 836 mm jak i podwójne drzwi otwierane w przeciwną stronę. Dzięki jej sporym gabarytom, może ona pomieścić wiele produktów wewnątrz – jak sama nazwa wskazuje, jej pojemność to 450l. Dzięki specjalnemu systemowi cyrkulacji powietrza, zapewnia stabilna tempetaturę w każdym zakątku jej wnętrza.

Xiaomi Yunmi 450l

Ponadto, lodówka posiada automatyczne odszranianie, a dzięki użyciu wysokiej klasy komponentów, zapewnia relatywnie niski pobór prądu.

Lodówka od Xiaomi i MINIJ – Mini J Retro

 

Co myślicie o takiej lodówce? Xiaomi nie przesadza?

Wybrane oferty z chińskich sklepów