Aktualizacja Xiaomi Mi Box 4K do Androida Oreo wstrzymana


Nie tak dawno informowaliśmy, że Xiaomi Mi Box 4K otrzymał aktualizację do Androida Oreo. Pomyśleć więc można „super, z pewnością dodano nowe funkcje oraz poprawiono wszelkie niedociągnięcia i błędy”. Jednak nic bardziej mylnego…

Xiaomi Mi Box 4K jednak nie był gotowy na aktualizację

Zdarza się, że sprzęt po aktualizacji zyskuje nowe życie. Odświeżenie interfejsu, poprawienie błędów, dodanie nowych funkcji – brzmi to wszystko świetnie. Tak samo miało być z Xiaomi Mi Box 4K po zainstalowaniu na nim najnowszego Androida Oreo. Rzeczywistość jednak okazała się brutalnie inna, do tego stopnia, że producent zmuszony był do wycofania aktualizacji. Użytkownicy zaczęli masowo zgłaszać błędy w działaniu sprzętu, a co gorsza, Mi Box 4K w tym czasie dalej aktualizował się automatycznie u innych posiadaczy. Na szczęście (bo lepiej późno niż wcale!), chiński gigant po paru dniach zareagował i postaniowił odpuścić wdrążanie nowej wersji systemu. Czas więc, by ponownie skupiono się na testach…

xiaomi mi box 4k

W internecie można natknąć się na setki komentarzy niezadowolonych użytkowników Xiaomi Mi Boxa 4K po aktualizacji. Wśród zauważonych i zgłoszonych błędów znalazło się niepoprawne działanie WiFi – notoryczne rozłączanie, oraz brak możliwości połączenia się z nową siecią. U części osób również pilot do sterowania oraz myszki bluetooth okazują się już zupełnie niezdatne do użytku. Do tego zacinający się interfejs, obraz czy dźwięk, problemy z działaniem KODI czy obsługą zewnętrznych dysków… można wymieniać tak długo.

xiaomi mi box 4k

Nie ma co bronić Xiaomi – Mi Box 4K najwidoczniej nie był gotowy na aktualizację. O ile rozumiem – zdarzają się praktycznie zawsze jakieś drobne niedociągnięcia, ale nie na tyle, by uniemożliwiały one całkowicie korzystanie ze sprzętu. Chiński producent musi tym razem mocniej skupić się na testach oprogramowania. Miejmy nadzieję, że wyłapanie błędów, ich analiza i poprawka przebiegną szybko i użytkownicy znów będą mogli cieszyć się w pełni działającym urządzeniem.

Błędy mogą losowo dotyczyć posiadaczy Mi Boxa 4K – jeśli wasz działa poprawnie po już odbytej aktualizacji, to nic tylko się cieszyć!

Posiadacie Xiaomi Mi Box 4K? Zetknęliście się z opisanymi problemami po aktualizacji systemu?

Źródło:

gizchina.it

Wybrane oferty z chińskich sklepów

Last updated on 24 września 2018 11:28