Hulajnoga Xiaomi M365 podbija świat – jej fenomen dosięgnął nawet Doliny Krzemowej


elektryczna hulajnoga xiaomi

O tym, jak dużą popularnością cieszy się elektryczna hulajnoga Xiaomi M365 nie trzeba raczej nikomu mówić. Urządzenie jest praktycznie niemożliwe do kupienia nigdzie, a producent nie wyrabia z wysyłką nowych urządzeń do sprzedawców. Co ciekawe, Xiaomi M365 robi furorę nie tylko w Europie, ale także w amerykańskiej Dolinie Krzemowej!

Elektryczna hulajnoga Xiaomi M365 w Dolinie Krzemowej

Nie wiem ja Wy, ale ja nie spodziewałem się, że chińska hulajnoga będzie w stanie zdobyć taką popularność na świecie. O ile na ten fakt w Europie może wpłynąć jej oficjalna dostępność, o tyle zaskoczeniem jest amerykański rynek, na którym dostępnych jest sporo urządzeń konkurencyjnych.

Hulajnoga Xiaomi M365
Hulajnoga Xiaomi M365

Najnowsze informacje z Ameryki podają, że Xiaomi zostało głównym dostawcą hulajnóg elektrycznych dla transportowych startupów z Doliny Krzemowej. Oczywiście, nie są one dostępne pod swoją standardową nazwą, lecz pod nowymi, w zależności od tego, jaka firma je promuje. I tak startup o nazwie Bird w samym tylko maju złożył u Xiaomi zamówienia na około 10 mln dolarów. A to nie jedyny klient Chińczyków w tym regionie, bo produkty te wykorzystuje także firma Spin.

hulajnoga bird

Innym dostawcą urządzeń na tamten region jest Ninebot (Segway), który głównie zaopatruje firmę Lime. Firma ta blisko współpracuje z Xiaomi, a wiele osób uważa nawet, że jest to jedno przedsiębiorstwo, lecz prawda jest inna. Xiaomi po prostu zainwestowało w Ninebota, podobnie jak w dziesiątki innych przedesiębiorstw.

Interesujący jest jednak fakt, że poza hulajnogami Xiaomi nie sprzedaje w Ameryce praktycznie żadnych innych urządzeń. Firma przymierza się do wprowadzenia na tamten rynek smartfonów, ale działania w tym kierunku wykonywane są ostrożnie, ze względu na problemy, jakie spotkały Huawei i ZTE.

Najwięcej nagród powędrowało do elektrycznej hulajnogi Xiaomi

Na szczęście, hulajnogi to nie smartfony – w nich nie przechowujesz wrażliwych danych, nie dzwonisz, ani nie przesyłasz wiadomości. Oczywiście zbierają one „jakieś” informacje – zgodnie z polityką prywatności firmy Bird, hulajnoga zbiera informacje o płatnościach, szczegółach konta użytkownika oraz konwersacji użytkownika z biurem obsługi klienta. Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku informacji na temat stanu baterii oraz aktualną pozycję geograficzną hulajnogi.

Co myślicie na temat popularności hulajnogi Xiaomi na świecie?

Źródło:

qz

€619,00
4 new from €619,00
Amazon.de
€479,00
628,00
8 new from €475,00
Amazon.de
Last updated on 24 września 2018 16:08