Pojawiła się oficjalna zapowiedź Honor Note 10, a wyniki GeekBench pokazują jego specyfikację


honor note 10

Huawei i Honor całkiem niedawno zakończyli swój mariaż. Przedsiębiorstwa w pewnym stopniu rozdzieliły się i każde będzie teraz działać według własnego pomysłu. Nowością tego drugiego jest zapowiedź Honor Note 10, czyli pierwszego urządzenia nowej serii produktów.

Honor Note 10 to efekt oddzielenia od Huawei?

Choć o samym oddzieleniu informacji nie ma zbyt wielu, to jest ono potwierdzone. Widoczny jest od razu efekt, czyli oficjalna zapowiedź wprowadzenia na rynek pierwszego w historii smartfona z serii Note. Na chińskiej stronie producenta pojawiła się zapowiedź nadchodzącego modelu Honor Note 10.

honor note 10 zapowiedz

Sam plakat nie zdradza niestety niczego poza nazwą nadchodzącego urządzenia. Nie wiemy więc kiedy oficjalnie może odbyć się premiera nowego smartfona. W sieci jednak pojawiły się zdjęcia, które rzekomo prezentują plecki nadchodzącego modelu.

honor note 10

Widać na nich dość interesującą bryłę smartfona, którego obudowa zapewne wykonana jest ze szkła lub mocno wypolerowanego aluminium. Na uwagę zasługuje także podwójny aparat umieszczony pionowo w środkowej części smartfona, a także niewielkich rozmiarów skaner linii papilarnych, który umieszczony został pod aparatem.

Honor Note 10 w GeekBench

Na potwierdzenie tych informacji urządzenie pojawiło się dzisiaj w benchmarku GeekBench, dzięki czemu poznaliśmy jego częściową specyfikację.

honor note 10

Model Huawei RVL-AL09 pracować będzie pod kontrolą Androida 8.1 Oreo (zapewne z nakładką EMUI 8.1). Wygląda na to, że sercem tego telefonu będzie procesor Kirin 970, wspomagany przez 6 GB RAMu. Do tego prawdopodobnie dostaniemy co najmniej 64 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo możliwe jest także, iż na froncie znajdzie się ogromny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,9 cala. Informacje te jednak nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

Muszę przyznać, że Honor Note 10 zapowiada się całkiem interesująco. Producent najwyraźniej zauważył rosnącą popularność „dużych” smartfonów i postanowił wprowadzić na rynek konkurencję dla urządzeń takich jak Xiaomi Mi Mix 2(S) oraz Samsung Galaxy S9+ i Galaxy Note 8. Czy uda im się podebrać użytkowników konkurencji? Tego przekonamy się po premierze nowego smartfona.

Co myślicie na temat Honor Note 10? Czy wprowadzanie takiego urządzenia na rynek ma sens?