Xiaomi przedstawia słuchawki mierzące puls!


Xiaomi cały czas inwestuje w mniejsze firmy, które tworzą razem smart rodziny. Niektóre z nich zdołały już zdobyć popularność na rynku, inne dopiero wchodzą na dobrą drogę w osiągnięciu tego celu. Dzisiaj przyjrzymy się bezprzewodowym słuchawkom, które zmierzą nasz puls i przedstawione zostały pod marką Quiet!

Quiet stawia na sport!

To nie pierwszy inteligentny produkt pod logiem Quiet, który został stworzony dla aktywnych fizycznie użytkowników. W portfolio firmy możemy znaleźć między innymi inteligentne buty do biegania, sportowe biustonosze oraz wagi tłuszczowe. Z tego powodu obstawiam, że słuchawki mierzące puls to produkt w pełni dopracowany.

Pomiar pulsu podczas aktywności

Słuchawki potrafią zmierzyć puls użytkownika wykorzystując do tego technologię pomiaru fizycznego szumu w uchu. Według oficjalnych danych zestaw jest ultralekki i waży jednie 15 gramów. Do tego, wykorzystuje impulsową falę impulsu fotoelektrycznego PPG do obliczenia częstości akcji serca na minutę. Wyniki aktywności możemy podglądać w aplikacji mobilnej. Słuchawki przekazują dane przy pomocy połączenia Bluetooth. Użytkownik może obsługiwać je głosowo, możliwe jest sprawdzenie pogody oraz uzyskanie informacji na temat aktywności sportowej.

Kiedy słuchawki będą dostępne?

Nowy sprzet Quiet można już znaleźć w chińskich sklepach wysyłkowych, zostały wycenione na około 45 Dolarów (około 170 złotych). Nie są produkowane bezpośrednio pod logo Xiaomi, ale jak wiemy, chiński gigant maczał w ich powstaniu palce i na pewno produkt jest wart uwagi. Osobiście chętnie przyjrzałbym mu się bliżej.

A jak wam podobają się inteligentne sportowe słuchawki?
Chcielibyście żeby towarzyszyły wam podczas treningu?
Dajcie nam znać!