Chip do butów Amazfit Smart Core 2 dostępny w sprzedaży!


Amazfit Smart Core 2

Być może część z Was słyszała o smart butach Xiaomi – na przykład o Xiaomi Huami Amazfit Antelope Light. Zastosowano w nich chip Amazfit Smart Core 2, który odpowiedzialny jest za zbieranie informacji o przebytym dystansie czy ilości kroków. Brzmi zachęcająco? Teraz już nie musicie specjalnie kupować nowej pary obuwia aby móc kontrolować i sprawdzać swoją aktywność! Chip trafił do sprzedaży w Chinach jako osobny produkt, za naprawdę niską cenę!

Stare buty, nowe możliwości – dzięki Amazfit Smart Core 2

Xiaomi ma w swojej ofercie już kilka par obuwia sportowego. Nie tylko mogą pochwalić się one wbudowanymi chipami, które nadają im „smart” możliwości, ale również niesamowitą wygodą. W efekcie, moje pozostałe Nike, Adidasy i jakieś Reeboki kurzą się w szafie od dłuższego czasu.

Jednak zrozumiałe jest, że nie każdy od razu wyda 200 zł na nową parę butów, tylko po to, żeby zyskać informacje o przebytym dystansie danego dnia. Dlatego Xiaomi postanowiło wprowadzić do samodzielnej sprzedaży chip Amazfit Smart Core 2. Jest on bardziej precyzyjny od poprzednika, dzięki 6-osiowemu czujnikowi, który odpowiada za dokładność pomiarów podczas naszej aktywności. Łączy się on z aplikacją Mi Fit (Bluetooth 4.0), gdzie w czasie rzeczywistym możemy sprawdzać nasze osiągnięcia z danej chwili lub też wykonać kalibrację statyczną. Niskie zużycie energii zapewni kilkumiesięczną możliwość cieszenia się z opcji „smart” (bateria jest wymienna – taka jak w zegarku, płaska).

Amazfit Smart Core 2

Maksymalna waga obsługiwana przez Amazfit Smart Core 2 to 200 kg, a dzięki certyfikatowi IP67 nie musimy zbytnio zamartwiać się o kontakt z wodą czy kurzem. Cena gadżetu to zaledwie 49 juanów, co daje niecałe 30 zł! Chip dostępny jest już w sprzedaży na terenie Chin, więc za jakiś czas powinien pojawić się on u resellerów.

Kto z Was skusi się na przemienienie swoich zwykłych butów w smart obuwie?

Źródło:

gizchina.it